#3220
türk kültüründe yer etmiş saçmalıktır. erkek ile kadın eşitse neden hesabı erkek öder?
#3268
henüz bu olaya rastlamadım genelde kızlar hesap ödemek için çaba sarf ederler.
#3289
kızların ödetmesinden cok erkeklerin ödemek icin yırtınmasına sahit olmusumdur
#7683
ülkemizde daha çok eskiden centilmenlik örneği olarak yer etmiş alışkanlıktır. aslında artık kırılıyor bu yargı. benim çevremde böyle değil en azından.
#8409
bazı kızlar bunu erkeğin bir vazifesi,zorunluluğuymuş gibi düşünüyor.sonra da "kankilerinin" yanında çocuğun parasını nasıl yediğini zevkle anlatıyor.haa bu arada lafa gelince de en feminist en eşitlikten yana kızımız yanlış anlaşılmasın.erkek tabi ki kimi zaman centilmenlik yapmak isteyebilir ama ikisi de öğrenciyse yani paralarını ailelerinden alıyorlarsa erkek hesap ödemeli anlayışı saçmalıktır.
chel 29.10.2017 11:24
(+1) (-0) (0)
 
#8426
esitlik ve insan haklarindan biraz haberdarsaniz, zira gunumuzde bunlar gercekten onemli, elbet o hesabin ortak odenmesi gerekir. gunumuz sartlari da bunu gerektirir en nihayetinde.
fakat kulturumuzde eski zamanlardan kendine yer etmis bir gelenek olarak, herhalde zamaninda kadinlarin calistirilmamasina baglayabiliriz bunu, halen uygulanmaktadir.

dogru bulan, yanlis bulan neredeyse yari yariya oldugu icin, o kisiyle ilk kez bulusmam ise eger, adab-i muaseret acisindan kendim odemeye niyetlenirim. bir hareket gosterirse bir sonraki bulusma ortak odenir ve bu o kisiye biraz daha baglatir beni ;)
#8886
kesinlikle katılıyorum. saçmalıktır. hesabı erkek ödemek zorunda değildir. eşitlik istiyoruz, iş hayatında bize de yer verilmeli diyen kadınlar yediğinizin parasını da ödeyin bir zahmet. hem bence kendi hesabını ödeyebilmek de ekonomik özgürlüğünün kanıtıdır.
galeri (1) nimet abla