#2875
yalnızlık,doğru yaşandığında sizi bir dahi'ye dönüştürebilir.

gerçek bir yalnızlığın çözemeyeceği hiçbir şey yoktur.
evet...
yalnızık mükemmel birşey.
ama zayıf bünyelere önermiyorum.
zira tembelliğe dönüşebiliyor.
#2888
youtubetaki bi kafalar kanalında yer alan suavi konuşmasını bu bağlamda tavsiye ederim.[undefined https://youtu.be/OTX554kGn0M undefined]
#3048
herkes beyazken senin siyah olmandır.
#3053
yalnızlığı tanımlamak için ilk önce yalnızlığın zıttını bulmak lazımdır. nedir yalnızlığın zıttı? kalabalık olmak mı? bir sevgilinin, bir dostunun olması mı ? ya da aile?
çoğu insan bunların herhangi birisine sahipken bile yalnızlığından dem vurur. çünkü bu dünyada yalnız olmayan tek bir insan bile yoktur. kimse kimsenin en derinindekini bilemez. kimse kimsenin acısını onun kadar hissedemez. hepimiz yalnızız esasında ve bu gocunulacak bir şey değildir. kimse ben yalnızım deyip depresyonlara girmemelidir bence. çünkü karşısında gördüğü o kalabalık toplum onun zannettiği kadar samimi ve içten değildir zaten . en önemlisi, kişinin kendine karşı samimi olması ve yalnız zamanlarında kendini motive edebilmesidir.
#3055
bir cem adrian şarkısı
(video: 59)
#3074
karşıdaki sandalyenin boş olması hali. yara yarılır, acır ama alışılır, öyle bir şey. kendi kadehinle efkar savuşturmak gibi.
#3272
yalnızlık bazen insanlarla bir aradayken bile yaşanabiliyor. kafa dengi birini bulamazsanız kendinizi ortamdan soyutlamak zorunda kalıyorsunuz. yalnızlık insana kafa dinletir. karakterini geliştirir.
#3287
dozajına cok dikkat etmek gerekir

yeri gelir ilaç olur yeri gelir zehir
#6488
allaha mahsus olduğu iddia edilen durumdur fakat her insanın zaman zaman yalnız kalması zihnin yenilenmesi için gerekn bir durumdur.
#6502
bunu okumaya mahkum edilmektir.
#10346
bir süreliğine ve tercihen gerçekleşmiş bir yalnızlık güzeldir fakat sonu olmayan ve tercih dışında bir durum ise berbat bir tadı mevcuttur.
#10358
2 yıldır içinde bulunduğum hâl. kalabalık ve sahte çevreden çok daha iyi diyebilirim.
#10366
içinde olduğum ve çıkamadığım durum
#10375
kendini dinleyerek insanın kendine gelmesi şeklidir, benim için birnevi terapi...
#10462
esasen burda herkesin anlattığı gibi karamsar ya da kötü bir kavram değildir yalnızlık. eğer kaliteli bir yalnızlıksa zaten gereksiz kalabalıklardan kat kat iyidir. fakat insan yalnız olmak istemediği halde yanında kimseyi bulamıyorsa o zaman yapması gereken arkadaşlık ilişkilerindeki tavrını gözden geçirmesi gerektiğidir. bu durum genellikle kişinin iç yaşantılarından kaynaklanmaktadır.
galeri (1) özer aydoğan