#7292
(bkz: nazan bekiroğlu) (bkz: nar ağacı) uzun süredir okumak istediğim fakat nazan bekiroğlu'na karşı bilinmez bir sebeple gösterdiğim tepki sonucu ertelediğim romandı. sonunda okudum, çok da iyi yaptım,tavsiye ederim.
#7319
en son anthony burgess tarafından yazılan ve kendime nick olarak seçtiğim otomatik portakal'ı okudum. yazar kitabın ismini şöyle açıklıyor: "cockney dilinde (ingiliz argosu) bir deyiş vardır. "uqueer as as clockwork orange". bu deyiş, olabilecek en yüksek derecede gariplikleri barındıran kişi anlamına gelir. bu çok sevdiğim lafı, yıllarca bir kitap başlığında kullanmayı düşünmüşümdür. bir de tabii malezya'da "canlı" anlamına gelen "orang" sözcüğü var. kitabı yazmaya başladığımda, rengi ve hoş bir kokusu olan bir meyvenin kullanıldığı bu deyişin, tam da benim anlatmak istediğim duruma, pavlov kanunlarının uygulanmasına dayalı bir hikâyeye çok iyi oturduğunu düşündüm."
#7331
william golding - sineklerin tanrısı

george orwell' in yazdığı kitaplar gibi gerçeğin hikaye ile harmanlanışı tarzında bir kitaptır. hem hikayesi hem de verilen düşünceleri ile beğendiğim kitaplar arasına girmiştir.
#7353
-sarı sıcak...yaşar kemal....
vefa 28.08.2017 10:11
(+0) (-0) (0)
 
#8783
g. orwell - hayvan çiftliği
müthiş bir hiciv örneğidir. sosyalizm i hiç bilmeyen birisi bile fikir sahibi olabilir. şiddetle tavsiye olunur
#8877
leyla ile mecnun. sırf dizinin hatırına bitirdim.
yuto 14.08.2018 15:23
(+0) (-0) (0)
 
#8878
en son khaled hosseını " ve dağlar yankılandı" kitabını okudum. çok güzel bir kitaptı.
video (1) safiye inci