kullanıcı sözleşmesi

genel

- sarı sözlükte 18 yaş sınırı bulunmaktadır. 18 yaşından küçüklerin üye olması ne yazık ki mümkün değildir.

- t.c. yasalarına ve hukuka aykırı üyeliklere ve entry girişlerine izin verilmemektedir. 


üyelik

- üye olduktan sonra hesabınızı aktif ettiğinizde çaylak olarak başlarsınız. 10 entry girişi yapıldıktan sonra yazar kadrosuna katılımınız otomatik olarak onay sürecine girer. onay süreci sonuçlanana kadar girmiş olduğunuz entry'leriniz sitede görünmeyecektir.

- hesabınızın daha güvenli olması için kolay tahmin edilmeyen şifre kullanmanızı 3. kişilerle şifrenizi paylaşmamanızı tavsiye ederiz. doğabilecek sorunlardan sorumlu değiliz.


haklar 

- girmiş olduğunuz entry'ler sarı sözlük kurallarına tabi olmalıdır. hukuka ve sözlük kurallarına uymayan entry'ler yayından kaldırılabileceği gibi tüm haklarımız saklı kalmak kaydı ile yazarlığınızın durdurulması veya kapatılması gibi tehlikeyle karşı karşıya kalabilir.

- hiçbir sebep gösterilmeksizin hesabınızı ve/veya girmiş olduğunuz entry'lerinizi geçici/kalıcı veya kısmen kapatma/silme/dondurma haklarını saklı tutmaktayız.

- yazarın ve/veya entry'lerin silinmesi durumunda yazılarının sözlükte yayınlanmaya devam etme hakkı sarı sözlük'e aittir. 

- sarı sözlük, yazarların üyelik statülerini değiştirme hakkına sahiptir.


zorunluluklar

- yazmış olduğunuz entry'lerden sorumlu olduğunuzu unutmayınız. 

- yasal zorunlulukların ortaya çıkması durumunda yetkili mercilerin hukuka uygun olarak istenmesi durumunda yasal mevzuat gereği ip bilgileri ilgili makamla paylaşılabilecektir.


telif hakki

- yazılan yazıların telif hakları yazan kişiye aittir. 

- bu yüzden sarı sözlük'te oluşturduğunuz entry'lerinizi site linki vermek kaydı ile başka mecralarda kullanabilirsiniz.

- yazarlar sitede yayınlanan yazılara ilişkin herhangi bir hak iddia edemez. aksi olması durumunda entry'leri silinir.

- sarı sözlük tescilli bir markadır. markaya ait kullanım ve telif hakları saklı tutulmaktadır.


değişiklikler

- sözleşmede yapılan değişiklikler önceden bilgi vermeksizin tek taraflı olarak değiştirilebileceğini unutmayınız.

- yapılan değişiklikleri takip etmek üyelerin sorumluluğundadır.

- bu sözleşme türk hukuk sistemi uygulanmakta olup ortaya çıkacak anlaşmazlıklarda istanbul mahkemeleri ( bakırköy ) ve icra daireleri yetkilidir.


son güncellenme : 10.01.2017