kullanım koşulları

sarı sözlük kullanımı konusunda genel bilgiler


genel

- sarı sözlükte 18 yaş sınırı bulunmaktadır. 18 yaşından küçüklerin üye olması ne yazık ki mümkün değildir. ön onaylı bir kontrol sistemi olmamasından dolayı olumsuz teşkil edebilecek içerikleri engellemek için güvenlik yazılımlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.


üyelik

- üye olduktan sonra hesabınızı aktif ettiğinizde çaylak olarak başlarsınız. 10 entry girişi yapıldıktan sonra yazar kadrosuna katılımınız otomatik olarak onay sürecine girer. onay süreci sonuçlanana kadar girmiş olduğunuz entry'leriniz sitede görünmeyecektir.

- hesabınızın daha güvenli olması için kolay tahmin edilmeyen şifre kullanmanızı 3. kişilerle şifrenizi paylaşmamanızı tavsiye ederiz. doğabilecek sorunlardan sorumlu değiliz.


haklar 

- girmiş olduğunuz entry'ler sarı sözlük kurallarına tabi olmalıdır. hukuka ve sözlük kurallarına uymayan entry'ler yayından kaldırılabileceği gibi tüm haklarımız saklı kalmak kaydı ile yazarlığınızın durdurulması veya kapatılması gibi tehlikeyle karşı karşıya kalabilir.

- hiçbir sebep gösterilmeksizin hesabınızı ve/veya girmiş olduğunuz entry'lerinizi geçici/kalıcı veya kısmen kapatma/silme/dondurma haklarını saklı tutmaktayız.

- yazarın ve/veya entry'lerin silinmesi durumunda yazılarının sözlükte yayınlanmaya devam etme hakkı sarı sözlük'e aittir. 

- sarı sözlük, yazarların üyelik statülerini değiştirme hakkına sahiptir.


zorunluluklar

- yazmış olduğunuz entry'lerden sorumlu olduğunuzu unutmayınız. 

- yasal zorunlulukların ortaya çıkması durumunda yetkili mercilerin hukuka uygun olarak istenmesi durumunda yasal mevzuat gereği ip bilgileri ilgili makamla paylaşılabilecektir.


telif hakkı

- yazılan yazıların telif hakları yazan kişiye aittir. 

- bu yüzden sarı sözlük'te oluşturduğunuz entry'lerinizi site linki vermek kaydı ile başka mecralarda kullanabilirsiniz.

- yazarlar sitede yayınlanan yazılara ilişkin herhangi bir hak iddia edemez. aksi olması durumunda entry'leri silinir.

- sarı sözlük tescilli bir markadır. markaya ait kullanım ve telif hakları saklı tutulmaktadır.


değişiklikler

- yapılan değişiklikler önceden bilgi vermeksizin tek taraflı olarak değiştirilebileceğini unutmayınız.

- yapılan değişiklikleri takip etmek üyelerin sorumluluğundadır.