sarı sözlük sıkça sorulan sorular

soru-1 : sarı sözlük'e kayıt olmak için ne yapmak gerekiyor ?

cevap-1 : https://www.sarisozluk.com/uyeol/ adresinden kayıt olabilirsin. kayıt olmak için aşağıdaki aşamaları eksiksiz uygulaman gerekiyor:

a- kullanıcı adınız: ( buraya üyeliğiniz boyunca sizi temsil edecek olan nick giriniz. )

b-  e-mail adresiniz : ( size ait olan gerçek mail adresinizi giriniz. )

c- şifreniz : ( kimsenin tahmin edemeyeceği şifrenizi giriniz. )

d- şifreniz tekrar: ( şifrenizi tekrar giriniz. )

e- kullanıcı sözleşmesini " kabul " ediniz.

d- " kayıt ol " 'a basınız.

soru-2 : sarı sözlük'e kayıt oldum mail adresimi doğrulamam gerekiyor mu ?

cevap-2 : şuan mail adresi doğrulama uygulamamız bulunmamaktadır. ama sık sık gelişmeleri mail ile gönderebildiğimiz gibi ilerleyen zamanlarda güvenlik dolayısı ile böyle bir uygulamaya geçiş yapılabilmesi ihtimaline karşı kendi mail adresinizi girmenizde fayda var. 

not: rahatsız edici bir mail uygulamamız bulunmamaktadır.

soru-3 : yazar olabilmek için herhangi bir şart var mı?

cevap-3 : üye olduğunuzda " çaylak " olarak başlarsınız. eğer yazar olmak istiyorsanız 10 entry tamamlamanız gerekmektedir.

soru-4 : 10 entry'i tamamladım, neden hala çaylak olarak görünüyorum?

cevap-4 : 10 entry girişi yaptıktan sonra sıradaki onay bekleyen yazarlara düşersiniz. yöneticiler yazdığınız entry'leri kontrol eder eğer sözlük kurallarına uygun yazılmış ise yazarlığınız onaylanır aksi bir durum olması halinde, ya çaylak olarak tekrar entry girmeniz istenir yada yazarlığınız onaylanmaz.

soru-5 : yazarlığımın onaylanması uzun sürer mi?

cevap-5 : sırada bekleyen çaylak sayısı bu durumu doğrudan etkileyebilir. çaylak onaylama sırasına göre gittiğinden ilkten sona doğru değerlendirmeye alınır ve süreç böyle devam eder.

soru-6 : sarı sözlük'e kayıt yaptım, entry yazıyorum ama anasayfaya baktığımda yazdığım entry'ler görünmüyor. ne yapmam gerekiyor?

cevap-6 : hala çaylak olarak göründüğünden yazar statüsünde değilsin demektir.  yazarlığın onaylanana kadar entry'lerin görünmez. değerlendirmeler sonucunda yazarlığın için onay çıkarsa yazdığın entry'ler aktif hale gelmiş yani görünüyor olacak.

soru-7 : kullanıcı adımı ( nick'imi ) değiştirebilir miyim?

cevap-7 : eğer yeni almak istediğiniz nick kullanılmıyorsa değiştirmeniz mümkün. fakat bunu sıklıkla değiştirmenizi tavsiye etmiyoruz. her değiştirdiğiniz nick'e ait olan bütün işlemler kayıt altına alınmaktadır.

soru-8 : nick'im ile giriş yapamıyorum ne anlama geliyor?

cevap-8 : ne yazık ki sözlük'ten silinmişsin. eğer nedenini öğrenmek istiyorsan üyelik sözleşmesine ve/veya kullanım koşullarına bakara öğrenebilirsin.