arizona kertenkelesi arizona kertenkelesi birinci kuşak yazar / 02 temmuz 2017, pazar 16:51
26 entry 22 başlık 0 takip eden 0 takip edilen
#10057
youtuber'lar aç kalır ( net )
#9996
trump'ın tüm uyarılarına rağmen abd merkez bankası faizleri 25 baz arttırmıştır.
https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1075001077576151041

özetle: " fed'de toplananlar başka hata yapmadan piyasayı iyi okumalıdır. piyasaların daha kötü bir hal almasına izin vermeyin. anlamsız sayılar üzerine durmayın. iyi şanslar ! "

bizim burada da aynı durum.
#9960
fb başkanı ali koç'un avrupa'ya ve lige havlu attığının
kanıtıdır.
#9887
beşiktaş maçı öncesinde taksim istiklaldeki mağazasında yaşanan olay.
kaynak

not: boşuna hamsi kafalı denilmiyor. sizin orayla ne alakanız var.
(video: 113)
#9757
cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile resmi olarak kurulmasıdır.
kaynak
(galeri: 112)
#9721
tom & jerry ( bir kedinin fareyi kovalaması hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. )
#9672
uzun süre aliexpress sitesinden yurtdışı alışverişlerimi yaptım ve bu zamana kadar yukarıda allah var hiç sorun yaşamadım. taa ki gearbest diye bir firmanın ismini duyana kadar. birçok çeşitli ürün gözüme takılsa da aklımda acaba güvenli mi diye sordum. neticede yurtdışından gelecek aliexpress'te sorun yaşamadım ama yeni firma ne olduğunu bilemiyorum. yorumlarda iyi şeyler yazılmış olsa da burası türkiye ne olacağı belli olmaz. sepete birçok ürün koydum ama deneme amaçlı olarak 18.09.2018 tarihinde bir ürün aldım.

yaklaşık 30-40 gün teslim süresi verilse de tahmini teslimat süresi 17.11.2018 bu kadar uzun olabilir mi diye düşündüm. neyse tabi el mahkum bekledim. verilen takip numarası ile kontrol ettiğimde ürün türkiye gümrüğüne girdiği bildirimi oluşturulmuş. genelde yurtdışı kargo teslimlerini ptt yapar bu zaman kadar böyle oldu teslimatınu beklemeye başladım fakat süre uzadıkça artık durum daha da vahim hale gelmesinden dolayı gearbest müşteri hizmetlerine bildirim oluşturdum. kendileri beklemeye devam etmemi eğer imkan varsa gümrüğü kontrol edilmesi yönünde bilgilendirme yaptı. tabi buna istinaden ptt kargo personeli ile tesadüfen karşılaştım ve durumu kendisine de aktardım istanbul yurtdışı kargo işleme merkezini aramam tavsiyesinde bulundu. numarayı buldum çağrı merkezini aradım. verilen kargo takip numarasını paylaştığımda kargo numarası takip edilmeyen bir takip kodu olduğundan sistemlere kayıt edilmiyor bu yüzde kargonuz hakkında bilgi veremeyeceklerini iletti peki isimden bulamaz mısınız diye sordum aynı durum olduğunu kargo ile ilgili bilgi kaydı yapılmadığı bilgisini verdi.

tabi herşeyi gearbest müşteri hizmetlerine aktardım bana verilen cevap mutlaka kargo bir yerde size yakın kargo şubelerine veya dağıtıcılarına sorun. mutlaka size teslim yapılacak. çok saçma şey gördüm ama bu kadar saçma şey görmedim. zaten esas sıkıntı takip edilemeyen bir kargo numarası verilmesi. ikincisi böyle bir cevap nasıl olabilir türkiye büyük ülke istanbul büyükşehir yani kargo numarasını geçtim isimle bile sorgulama yapılamazken ben bu kargoyu nasıl bulabilirim.? keza peşinden bu kadar koşacaksam neden kargo sistemi var ? verilen cevaba aynı bu şekilde geri dönüş yaptım.

kendileri de bana iki çözüm önerisi sundu :
--- spoiler ---

1-gearbest cüzdanınıza mağaza kredisi olarak kısmi para iadesi cüzdanınıza iyi niyet göstergesi olarak 3.61 usd iade edebiliriz ve size ödül olarak ekstra puanlar verebiliriz. (her 1$ için 1 puan alırsınız, örneğin 3$ için 3 puan kazanırsınız).gelecekteki ürünlerinizi satın almak için hem cüzdanınızı ve hem de puanlarınızı kullanabilirsiniz.
2) orijinal ödeme hesabınıza kısmi para iadesi bu durumda, orijinal ödeme hesabınıza 3.61 usd para iadesi yapabiliriz. -kredi kartı hesapları için işlemin hesaba yansıması 7-14 iş gününü bulabilir. bu süre kartınızın bağlı olduğu bankaya bağlıdır.

--- spoiler ---

ulaşmayan kargolar için nakliye sigortası diye bişey yapmışlar eğer ulaşmazsa paranızın tamamnı iade ediyorlar. eğer alınmazsa paranızın 3 te 1 ini veriyorlar. yani ben ürünü 47 tl'ye satın aldım bana iade edecekleri tutar 3,61 usd yaklaşık 19 tl civarı. bu arada nakliye sigorta bedeli 6 tl civarında ( tabi ürünün tutarına göre değişiklik gösterebilir. ) aliexpress'te böyle bişey zaten yok. üstelik zamanında aldığım 47 tl'lik ürün şuan 38 tl. ürün hem ucuzladı ayrı bir zarara girdim hem kargo gelmedi ayrı bir zarar hem de nakliye bedeli ödemediğimden bana 19 tl kısmi iade ile daha da zarara girdim.

anladım ki gearbest ile kesinlikle alışveriş yapmam yaptırmam da sikayetvar sitesine baktığınızda zaten bununla ilgili bir sürü şikayetler oluşturulmuş. eğer sizde buradan alışveriş yapacak olursanız ulaştırma konusu büyük problem gözardı etmeyin derim.
#9568
gs'nin muhtemel kadrosu :

muslera-linnes-maicon-serdar-nagatamo-donk-fernando-belhanda-henry-rodrigues-sinan

hadi aslanlar başarılar
#9553
instagram hesabından recep ivedik olarak paylaştığı videosu.

şubat 2019'de gösterime girecek olan recep ivedik 6 filminin setinden bir video paylaşarak altına , 'recep ivedik 6. şubat 2019. cep telefonuyla çektim. çikolalata yerken set arasında aklıma o an geldi. filmden bir sahne değil' notunu yazdı.

yani artık bok olsa onu da yerim demeye getirdi.
#9539
son dakika haberi olması.
haber

chp'nin izmir'i kaybetmesinin resmiyetidir. zira aziz kocaoğlu sevilen bir başkandı ve senelerdir seçilmesinin de kanıtıdır. yerini doldurabilecek başka bir aday olmamasından dolayı ya vazgeçirilecek yada başka bir ilçenin belediye başkanını aday gösterecektir.
#9517
ilk defa 6 liranın altına inerek 5,96 tl ye düşmesi.
kur durumu

nazar etmeyin yükselirse halimiz duman.
#7011
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın adalet yürüyüşü sırasında yemek yerken atletle çekilen fotoğraf için yaptığı açıklama.

bunun atatürk ile ne alakası olabilir neticede pikniğe gittiğinde veya evde atletle her vatandaş yemek yiyebilir. buna bakarsan kılıçdaroğlu mayosu ile denize girse sen atatürk'ü mayosuyla denize girerken gördün mü diyeceksin. cevabı var evet gördüm ama bu o fotoğraf için bir açıklama olamaz bence en önemli olanı sen vatandaş gibi atletle yemek yiyebilir misin ? sorulabilir.
#6984
koyu fenerbahçe taraftarı ve sosyal medya fenomeni.
#6756
diyarbakır şeyh sait meydanı'nda yaşanan olay.

kaynak
#6049
1990 doğumlu azerbaycan kökenli türk sprint atleti.

2011 yılında türk vatandaşı olmuştur.
#5040
sürekli başında dır dır etmemesi.
#3812
gazete çalışanların yönünde terör örgütü üyeliği ve buna benzer suçlardan dolayı verilen siyasi karar.

not: ara karar verilmesi.
#3648
adana seyhan nehri üzerine 1.625 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğindeki, 6 şeritli yol, çift hatlı demiryolunun geçeceği yakın zaman içinde yapımının tamamlanacağı köprü.
#3347
71 yaşında romanya'da futbolcu olarak başlayıp teknik direktörlük olarak devam etmiş, türkiye'de 2000-2002 yıllarında galatasaray'ı ve 2002-2004 yılları arasında beşiktaş'a şampiyon yaparak ukrayna ligine dönmüş burada da uefa kupası kazanarak şampiyonlar liginde iyi bir derece elde etmiş başarılı teknik direktör.
#2792
insanlık namına söylenmiş büyük bir söz aynı zaman şarkıya da çevrilmesidir. fakat bu kulların hataları dolup taştı ne yapmak lazım.
12sonrakison