balik kancalama balik kancalama dördüncü kuşak yazar / 22 haziran 2020, pazartesi 05:26
20 entry 20 başlık 0 takip eden 0 takip edilen
#12066
2 temmuz 1990'da hac görevi sırasında 1426 hacı adayın ölümüne neden olan hadisedir. modern zamanların en ölümcül hac faciası olarak bilinmektedir.
#12065
hitler'in dikdatoryasına ordu desteğini de almak için planlamış olduğu gecedir. 1934'ün 30 haziran'ını, 1 temmuz'a bağlayan gece insanları öldürerek tasviye etmiştir. aralarından en yakın ve sadık adamların sa lideri ernst röhm'de bulunmaktadır.
#12064
milli eğitim bakanlığının geçmiş açıklamaları ile ortaya koyduğu politikalar arasındaki tezatı tane tane anlatmış olduğu yazıdır.
#12063
memlekete hiç bir faydası bulunmayan çözüm süreci sırasında pkk sevicilik yapan nagehan alçı'nın kullanmış olduğu söz öbeğidir. senin memlekete faydan nedir acaba? bank asya'dan aldığın krediyle aldığın villa mı?

kaynak
#12062
süreyyapaşa hastanesinde çalıştığı öğrenilen bir doktor, mayıs ayında marmara üniversitesi başıbüyük kampüsündeki bir köpeğin üstünden geçmiş arabayla. ilgili haberde ise köpeği görmediğini çarptığını fark etse köpeği veterinere götüreceğini iddia etmiş. bir köpeğe çarpıp fark etmemek oldukça inandırıcılıktan uzak.

köpek veterinere götürülüp ameliyat edilmiş ancak hayata tutunamamış.

kaynak
#12061
güneş gazetesinin haberidir. küçücük ve taşıdığı faydalı yük sınırlı olan, ülkenin cumhurbaşkanı çıkıp almanya turist göndermiyor diye sitem ediyor, bu gazete paçavrasının yaptığına bak.

kaynak
#12060
sosyal medya sınırlaması planlarının ayak sesleri geliyor. kişisel verileri koruma kurulu (kvkk), sosyal medya uygulaması tiktok hakkında, veri güvenliği açığı iddiaları üzerine resen inceleme başlattı.

kaynak
#12059
milliyet gazetesinden ayşegül kahvecioğlu'nun haberinde ayrıntılarını verdiği yasal düzenlemedir. buna göre ;

1- günlük erişimi 1 milyondan fazla olan sosyal ağlar türkiyede bir temsilci bulundurmak zorundalar.
2- temsilci belirlemeyen sosyal ağların bant genişliği yüzde 95 oranında daraltılacak.
3- sosyal ağlar, türkiye'deki kullanıcıların verilerini türkiye'de barındırmakla yükümlü olacak.
#12058
31 mart seçimini neredeyse bilen şirket olan optimar'ın akla izana sığmayacak anketidir.

ak parti - 41.45
chp - 22.9
mhp - 10.1
hdp - 10.5
iyi parti - 8.5
gelecek partisi - 1.3
deva partisi - 1.3
hüda-par - 0.3
vatan partisi - 0.15

akp+mhp'nin hala %50'yi geçiyor olmasını akıl mantığa sığdıramıyorum.
#12057
9 yıldır bebek için uğraşan brezilyalı çiftin evdeki bebeklerinin evin labrador cinsi köpeği köpeği tarafından parçalanarak öldürülmesi olayıdır. bebekleri köpekle baş başa bırakmak intihar gibi bir şeydir.

kaynak
#12056
kurduğu devletin ordusundan maaş alan jandarma personelidir. atatürk'ü koruma kanunu'nun kaldırılmasında ısrarcı olması niyetini ortaya koymaktadır.

kaynak
#12055
mahallelerimizin hangi kapasitede insanlara emanet olduğunu gösteren sorulardır. seviye bu kadar düşmeseydi iyiydi.

kaynak
#12054
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. bugün yapılan 52313 test ile 1192 yeni vaka tespiti yapılmış. 2311 kişi sağlığına kavuşurken 19 kişi hayatını kaybetmiştir. aktif vaka sayısında düşüş devam ediyor.
#12053
--- spoiler ---

''biz suudi arabistan'da, pakistan'da varız. yani oralarda sorun çıkmayacak da türkiye'de mi çıkacak? böyle bir şey düşünemiyorum

--- spoiler ---

şeklinde konuşmuş delikanlı. türkiye pazarında bu kadar uzun süredir bulunan bir şirketin türkiye dinamiklerini hala anlamamış olması çok ilginç.
#12052
abd dışişleri bakanı pompeo, türkiye'ye ayasofya'nın müze olarak kalması yönünde çağrı yaptı. insanlığın ortak hazinesinin ortak değer olarak kalması fikrinde olduklarını söyledi.
#12051
ingiltere aşıda en ileriye giden ülke olduğunu resmen duyurdu.

--- spoiler ---

ingiltere’de aşı çalışmalarının merkezinde olan oxford üniversitesi, geliştirdikleri aşının koruma sağlayacak düzeyde bağışıklık tepkisi sağladığını belirtti. ancak, üniversite daha önce aşının eylül ayında hazır olacağına dair söylemlerini geri çekerek, “aşının kışın hazır olacağını varsaymayın. en kötüsüne hazırlıklı olun” açıklamasını yaptı.

--- spoiler ---

kaynak
#12050
"sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz" cümlesini kullanan cumhurbaşkanı "youtube,netflix,twitter gibi mecraların milletimize yakışmadığını" söyledi.
#12049
cumhurbaşkanı erdoğan'ın netflix'i kapatacağını açıklamasının ardından meral akşener ve kemal kılıçdaroğlu arasında vuku bulan konuşma. z kuşağının dinamiklerine hitap bu şekilde oluyor sanırım.

kaynak
#12048
cumhurbaşkanı erdoğan'ın twitter,youtube ve netflixi kapatacaklarını açıklamasının ardından "algı yönetimi yapıldığına" dair yaptığı açıklamadır. sanırım kapatacağız değil kap atacağız demişler.

kaynak
#12047
rekabet kurulu, "beşli grup" olarak adlandırılan ve almanya’da yerleşik, audi, porsche, volkswagen, mercedes-benz ve bmw hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

kaynak