khaleesi khaleesi ikinci kuşak yazar / 26 ağustos 2017, cumartesi 00:37
301 entry 150 başlık 0 takip eden 1 takip edilen
#7728
genellikle zengin ve yaşlı erkeklerle, paraları için birlikte olan genç kızlar için kullanılan amiyane tabir.
#7727
5 kasım 1969, akşehir doğumlu türk dizi ve sinema oyuncusu. 2004 yılında, abdülhamit düşerken filmindeki performansı ile antalya altın portakal en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. ülkemizde en çok memet ali alabora ile başrollerini paylaştığı (bkz: yılan hikayesi) dizisindeki zeyno karakteriyle ünlenmiştir.
#7726
2005 yılı yapımı, yönetmenliğini yavuz turgul'un yaptığı ve başrollerinde şener şen, meltem cumbul ve timuçin esen'in rol aldığı sinema filmi. muhteşem bir dram. filmin son sahnesinde (bkz: meltem cumbul)'un seslendirdiği (bkz: etek sarı) türküsü oldukça beğeni kazanmıştır. şarkı için video not : video filmin sonu hakkında spoiler içermektedir.
#7724
26 mart 1986 tarihinde doğan ve nil erkoçlar ismiyle tanıdığımız oyuncu. 15 yaşında oynadığı molped reklamlarıyla tanınmıştır. 2013 yılında verdiği kararla cinsiyet değiştirerek onur rüzgar erkoçlar ismini almıştır.
#7723
2013 yılında verdiği radikal kararla cinsiyet değiştiren (bkz: rüzgar erkoçlar) bekarlığa veda partisi düzenlemiş. eylül ayının sonlarına doğru da evlenecekmiş. hala alışamadım,adapte olamıyorum. mutluluklar tabiki. kaynak
#7722
en iyi arkadaşım dediğiniz,sırlarınızı paylaştığınız,yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen bir insandan hiç beklemediğiniz bir hareket görmektir. ihanettir.
#7721
uzak mesafe ilişkisinin en zorlayıcı yanı özlemektir. özlersiniz ama ha deyince ulaşabileceğiniz yerde değildir sevgili. aşk, biraz da görmek,dokunmak ister. zordur sevdiceğe sarılamamak, hüzünlenince omzunda ağlayamamak.
#7720
dış işleri bakanlığından yapılan açıklamaya göre çok yakında gerçekleşecek olaydır. içim parçalanıyor,çözüm bulalım ama suriyeliler meselesine dönmesin bu. sokakta yürüyemeyecek duruma geldik,korkar olduk. bir de oy için yapılacağını düşündüğüm olaydır ayrıca malum seçim yaklaşıyor. kaynak türkçeleştirilmişi için :kaynak
#7719
edward a. murphy jr. abd hava kuvvetlerinde 1949'da roketler üzerine deney yapan mühendislerden bir tanesidir. 1917 doğumludur. 16 değişik noktaya akselometre takması gereken bir pilotun, 16 sensörün hepsini de yanlış takmayı başarması sonucu, murphy bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldı. bu basın toplantısındaki sözleri daha sonra murphy kanunları olarak literatürlere girdi.
#7718
(bkz: edward a. murphy) 'nin başarısızlıklar ve hata paylarının karmaşık sistemlerle incelemesi sonucu ortaya koyduğu özlü sözlerdir. murphy aslen amerikalı bir mühendistir.
bu kanunlardan birkaçı:
"bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir."
"bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir."
"bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır."
"bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır."
"er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır."
"ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir."
"olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekir."
"ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir."
"çözülen her problem yeni problemler yaratır."
"her şey yolunda gidiyorsa, kesin bir terslik vardır."
"bir şeyle fazla oynarsanız, onu bozarsınız."
"bütün bir dönem kusursuz çalışan hesap makinesinin, matematik sınavında pili biter. (açıklama: her ihtimale karşın, beraberinizde pil taşırsanız, o da bayat çıkar)"
"hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir."
"piyangoda para kazandığınız gün, ölümünüze fazla kalmamıştır."
"bir şeyi anlayamıyorsanız, içgüdüsel olarak doğrudur."
"bir kişiye "masa boyalı, sakın değme!" derseniz, size inanmadan önce mutlaka masaya dokunacaktır."
"eğer kendinizi iyi hissediyorsanız, üzülmeyin geçer."
#7717
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, gazetecilerle sohbet ederken cnn muhabirine,''sen karadenizli misin,'' diye sorar. muhabir,''ordu,fatsalıyım,nereden anladınız?'' der.
elcevap: ''cumhurbaşkanıyım ben sıradan biri değilim,anlarım.'' olur. kaynak
#7716
çocuklarla yaşanan geneli komik diyaloglardır.
minik yeğenim bir gün tuvaletten bağırıyor.
-teyzeeeeeeeee teyzeeeeeee
-noldu oğlum?
- çok sinirim bozuk. kakam çıkmak istiyor ama çıkabilemiyor!
#7715
böyle bir tanıdık var. her 15 dk'da bir arar,nerede olduğunu sorar,o telefon açılmazsa delirir. her akşam ve sabah telefon kurcalanır, erkek isimlerinin bile numaralarını kontrol eder. acaba aldatıyor mu diye bir de sizi arayıp kafanızı ütüler. sakinleştirmeye çalışırsınız, onu anlamayan kötü arkadaş olursunuz. uzak durulası,hastaneye yatırılası tiplerdir. hayır yani adamı bu kadar darlarsan yapmayacağı varsa da yapar,yapamıyorsa insana intiharı bile düşündürtür bu kadar baskı.
15 yıllık sevgilim, bu sürenin yarısında aynı zamanda eşim,daha bir kere bile telefonunu kurcalamadım adamın. hayır bende mi var tuhaflık?
#7714
annesi müslüman,babası katolik olan ve lösemiden hayatını kaybeden 8 yaşındaki lara'nın cenazesi'nin, babasının katolik olduğu gerekçesiyle zincirlikuyu mezarlığına defnedilmesine izin verilmemesi olayı. cenaze namazı kılınan küçük lara, islami usullere uygun olarak feriköy latin katolik mezarlığı’na defnedilmiş. kaynak
babası hristiyan ama kızının müslüman olarak defnedilmesine karşı çıkmıyor,cenaze namazını kılıyor ve cenazeyi mezara kendisi indiriyor. ama bizim hoşgörü dinimizin uyglayıcıları babası hristiyan diye cenazeyi kabul etmiyor.benim mantığım bunu almıyor. dinimize göre her doğan müslüman doğmaz mı zaten?
#7713
nasıl bir rezillik, nasıl bir kafa, nasıl bir sapıklık..diyeceklerim çok fakat dağarcığımdaki kelimeler hep eksik! kaynak
#7712
ingiltere kralı 8. henry zamanında hastalık ve savaşlar yüzünden azalan nüfusu artırmak amacıyla ve kralın talimatıyla,hapishanedeki erkeklerle fahişelerin üremeye katkı sağlaması olayı. fornication under control of the king" yani kral kontrolünde zina anlamına gelen kelime öbeğinin baş harflerinden oluşur. bu yaygın olmasına rağmen daha zayıf bir teoridir.
daha az yaygın ve daha güçlü teoriye göre ise kelime kökeni latincedir. latince facere kelimesinden türetilmiştir.
#7711
türkiye kadın dernekleri federasyonu'nun 2014 yılı araştırmasına göre ortaya çıkan sonuç, insanın ağzını açık bırakır cinsten. hatta tkdf başkanı canan güüllü'nün verdiği bilgiye göre bir ilde bu olay bir gelenekmiş. ilin ismini açıklamıyor tabiki .kaynak
#7710
vatan şaşmaz cinayetinde, polisin eşine işi başında olduğunu kanıtlamak için olay yeri fotoğraflarını göndermesi akabinde eşin de aile efradıyla bu görüntüleri paylaşması şeklinde zincirleme devam eden rezalet. kaynak
#7709
birkaç fotoğrafı ünlü bir fotoğrafçıdan arakladığı ve kendisiymiş gibi yayımladığı söyleniyor. kaynak
#7708
ben müslümanım diyen kişi için herhangi bir ibadetini yerine getirmiyor diye dinden çıkmış muamelesi yapmak çok büyük günahlardan biridir. kişi ben müslümanım diyorsa sen aksini söyleyemezsin dinimize göre. zaten farz olan ibadetleri yerine getiriyor ya da getirmiyor o onunla allah arasındaki mevzu. çok içine dokunuyorsa iyi niyetle,kırmayacak şekilde belki nasihat edersin,sonrası onun bileceği iş.
12345678sonrakison