retro retro birinci kuşak yazar / 05 temmuz 2017, çarşamba 23:57
129 entry 66 başlık 2 takip eden 0 takip edilen
#8194
kendimi fosil gibi hissettim
#8031
(bkz: sınav haftası)
#7955
yavaş yavaş popüleritesini yitiren sözlük.
#7903
avrupa'da çok yaygın olan düşmanlık. işin ilginci bu düşmanlık sadece avrupa'da değil dünyanın dört bir yanına dağılmıştır. türkler hakkında hiçbir bok bilmeyen uzakdoğulu bile "yaw ben türkleri sevmiyom yeaaa" der. sırf bu yüzden insan yurtdışında özellikle avrupa'da kendini başka bir millettenmiş gibi göstermek zorunda kalıyor. ırkçılığın, faşizmin, ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım ama eğer benim milletime hakaret ediliyorsa faşizmin anasını bile sikerim. teşekkürler.

daha beteri de vardır.
(bkz: turkroach)
#7902
yunanistan'da bir faşist parti. diğer bir değişle nazi faşizminin avrupa kıtasındaki yeni tomurcuğu. işin tuhaf tarafı naziler, bu gerizekalıları 2 dünya savaşı yıllarında evire çevire sikti yapmadığını bırakmadı.toplu katliam mı ararsın, analarını bacılarını sikip askeri genelevlerde çalıştırmak mı, onur haysiyet ne varsa elden alma mı evlerini barklarını yakıp yıkma mı ne akla gelecek şerefsizlik varsa nazilerden gördüler. ama adamlar ne alakaysa gamalı hacı bayrak hitleri ulu önder kabul ediyor hitlere yas olsun diye kafalarını kazıtıyor nazi selamı veriyor. kimden nefret edcez diye bir araya gelince türklerden müslümanlardan nefret edelim diye birbirleriyle yarışıyorlar. fransızıda aynı ,isveçliside aynı,norveçliside aynı, yunanıda aynı, rusu da aynı. avrupa genelindeki milliyetçi geçinen her öküz aynı. o zaman şu deyim gerçekten doğruymuş. yani ; katran kaynatmakla olmazki şeker, cinsini siktiğim cinsine çeker.
#7901
yunan politikaci ve avrupa parlamentosu üyesi. bu hafta yapmis oldugu gaf ile gündeme oturmus ve martin schulz tarafindan teshir edilmistir. söylediklerine gelince:

"osmanli bilim adamlarinin tarif ettigi gibi , türkler zihni/akli barbarlar, allahin kücümsedigi/asagisadigi, dolandirici ve pistirler. türk tipki köpek gibi vahsi oynamayi seven ama düsmana karsi savasmasi gerektiginde ondan kacandir.
türklere karsi efektif sekilde savasmanin tek yolu yumruk ve kararliliktir"

demis ve parlamentodan men edilmistir. martin schluz kendisini dava etmeye, daha dogrusu olayi hukuki yolarla cözmeye kararlidir. adam isin pesini birakmayacak gibi görünüyor.

ne yazik ki osmanli devletinin bir zamanlar insanlarin kalbine ektigi nefret tohumlari bugün bile etkisini yitirmis degil. eleftherios synadinos icin duyabilecegimiz tek duygu acimak olmali, keza insanlardan nefret etmek cidden acinasi bir durum, bir problem .

ama ne yaparsa yapsinlar, hala önyargilari ve nefretlerini yok edemeyen insanlar zavallidirlar. tipki eleftherios synadinos gibi.

video
#7893
bugda kalmış araplardır.
#7863
sözaltı sözlük'teki azeri yazarlarının tartıştığı hede .
#7831
kendini müslüman olarak tanımlayan arap sevicilerin bir başka ilginç iddiası. gerçi müslüman = arap olduğu için onları da suçlamamak gerek.
#7830
ismet özel'in iddiası .
#7828
dünyanın en medeni milleti olurduk.
#7827
bazen düşünüyorum acaba hiç islamiyet yerine hristiyanlığı kabul etseydik şuanki durumumuz nasıl olurdu. acaba şuanki durumumuzdan az da olsa daha iyi bir durumda olabilir miydik? acaba o sefer de araplar yerine yunanlara mı özenirdik yoksa kendi kültürümüzü koruyabilir miydik? mağlum araplar din diye kendi kültürlerini o kadar millete dayadılar. bunu kimse inkar edemez. daha da merak ettiğim bir şey varsa o da acaba şuanki halimizden bir farkımız olur muydu?

müslüman veya hristiyan değilim ama ne bileyim. yunanistan bulgaristan gibi ülkeler suriye ırak gibi ülkelerden gelişmiş ülkeler. insan bazen düşünüyor neden hiçbir müslüman ülke mutlu değil? neden hepsi geri kalmış? neden hiçbirinde terör olayları bitmiyor? neyse fazla kafa yordum gidip daha saçma bir konu bulayım.
#7790
türkiye isimli türkler hariç bütün milletlerin milliyetçiliğinin yapıldığı ülkede kullanılan bir terim. sanki burası amerika kanada iran gibi bir ülkeymiş gibi bir de türkiyeli çıktı.

türk diye bir etnik grubun olduğunu da belirtmek isterim.
#7789
nedense yöneticileri hiç samimi gelmedi. kirvo nedir lan?
#7788
habere istemsizce güldüm. şaka mı bu? umarım öyledir. zaten son birkaç yıldır şaka gibi bir ülkeyiz. böyle durumlara alıştım.
#7117
.umuşulo külsöz fitkaretni iletilak ev iney
#7066
olabildiğince internetten öğrenmemeye çalışın. bir dili adam gibi öğrenmek öğrenmek istiyorsanız kursuna gitmeniz gerekiyor. ha hobi olarak öğrenmek istiyorsanız tabi ki internetten öğrenebilirsiniz ama yine de tavsiye etmiyorum.
#7059
nedense türk olmayan (bazen türk olanların da) içinde olan bir inattır. insanlar türklerin arap olmadığının bilincinde olsa bile sırf tabiri caizse ibneliğine arap olarak görüyorlar. şimdi bir bakalım. dillerimiz benziyor mu? türkçe ve arapça birkaç loanword hariç ne alfabe olarak, ne yapı olarak, ne de telaffuz olarak apayrı dillerdir. yani benzemiyor. türklerin ve arapların dış görünüşleri benziyor mu? şahsen ben hiç sarışın veya ginger arap görmedim. ayrıca belirgin bir şekilde bizden daha esmer tenliler. yani benzemiyor. eğer türkiye'de araplara benzeyen bir millet varsa (ırkçı değilim) onlar kürtlerdir. bazen ismini vermek istemediğim sitelerde de görüyorum adam kendi milletini kötülemek için elinden geleni yapıyor. yok bizim araplardan bir farkımız yokmuş da dilimizin %99'u arapçaymış da.
#6978
(bkz: afrika'da doğmak)
#6977
(bkz: isviçre'de doğmak)
1234567sonrakison