salvador dali salvador dali üçüncü kuşak yazar / 21 ekim 2017, cumartesi 22:14
20 entry 4 başlık 0 takip eden 0 takip edilen
#8620
vatani borcunu ödemek için askere giden er kişinin acemi birliğindeki görevi sona erdiğinde,usta birliğine sevk olmadan önce çıktığı izindir.bazıları cehennemde 5 dakika sigara molası olarak adlandırır bu izni.şuan içinde bulunduğum izindir ayrıyeten.
#8618
karton bardakta servis edilen kahveyi içtiğinde ne kadar elit olunur düşünmesi gereken insan grubudur.
#8467
terk edilmekten kolaydır.
#8419
kadıköy'ü kadıköy yapan rock gruplarından biridir.ekim ayında kadıköy adında yeni bir albüm çıkarıyorlar.özlemiştik.
#8418
anadolu rock müziğinin maradonasıdır.
#8417
tekelde alabileceğiniz en ucuz ve içimi en rahat biradır.severiz.
#8416
meyveli şarap üreten firma.
#8411
efsane söz yazarı,bestekar,şarkıcı.bu sene jüri üyesi olarak katılmış olduğu (bkz: o ses türkiye) adlı yarışmada kendisine olan sevgimi kat kat arttırmıştır.artık insanların bazı kelimelerden nasıl çekindiğini bizlere göstermiştir.türk,türkçe gibi kavramlardan korkan insanlar tarafından ırkçı olarak lanse edilmeye çalışılsa da yıldız tilbe türkiye'dir,bizdendir.seviyoruz seni yıldız abla.haklısın,yanındayız!
#8365
90-60-90 üçlüsüne sahip olmasa da olabilen kızdır.iletişim kurulabilen,en ufak detaylardan anlam çıkarmayan,karşısındaki konuşurken aklında kendi konuşacağı cümleyi tasarlamayan,onu samimi bir şekilde dinleyen ve mantıklı cevap verebilen birinin olması yeterdir.sözlükçüleri bilmem ama şahsıma yeten de artandır.

edit:düzeltme
#8364
sosyal medya sevicileri tarafından yere göğe sığdıralamayan,yeni kurulmuş siyasi parti.amacı başbakan değil cumhurbaşkanı olmak olan (öyle diyor) genel başkana sahiptir.fakat mevcut iktidar partinin tabanından oy alabileceğini sanmamakla birlikte,ekmeğine yağ sürercesine ana muhalefetten ve milliyetçi hareket partisinden oy çalabileceğini düşünüyorum.hayırlara vesile olsun.
#8341
bunu da mı ?
#8340
her güzel şey gibi sonu olandır
#8339
(bkz: deniz anası)
#8338
güzellik bakımından sürekli istanbul ile kıyaslanan,35 plakalı,çok güzel şehir.

not:istanbul daha güzel
#8337
manual vitesli olanı diğerlerine nazaran daha zevkli olan araç,taşıt.
#8336
ergenlik yıllarımda zamanın popüler online oyunu olan (bkz: knight online) sayesinde sanırım 48 saatlik bir süredir.
#8335
kesinlikle ayakta işemektir.özellikle alaturka tuvaletlerde deliğe nişan almak bambaşka bir hazdır.
#8334
olmayacak olandır.olacaksa da şeriat olamaz,ona benzer bir şey olur.
#8333
eğer başıma bir şey gelmeyecekse sesini ve tarzını beğendiğim şarkıcıdır.en azından türkiye standartlarına göre yaptığı işin kaliteli olduğunu düşünüyorum.
#8332
türklerin en başında islamiyeti kabul etmemesi,şuan türkiye'nin süper güç olmasına sebebiyet verebilecek kadar ciddi bir meseledir.bu konuya farklı bir bakış açısıyla bakmak istiyorum ve sözlerime şu şekilde devam ediyorum;

türkler ezelinden beri tembel olarak bilinen,istisnalar kaideyi bozmadığı sürece tembellikleri dolayısıyla ellerinde olmayan ve başkalarının sahip olduğu şeyleri çalışarak değil,savaşarak elde eden bir millet olmuştur.
buna istinaden türklerin tarihin bir döneminde barbar bir millet olduğunu da söyleyebiliriz.(her güçlü devlet gibi)

fakat islamiyeti kabul eden türkler güçlerini diğer devletleri sömürmek yerine islamiyeti yaymak için savaşmıştır.bu da zaman içinde türklerin güçlerini kaybetmesine hasıl olan en temel sebeplerden biridir.

eğer ki türkler ingilizler gibi halen daha sömürgelerine devam etmiş olsalardı,tarih çok daha farklı seyrederdi.