salvador dali salvador dali üçüncü kuşak yazar / 21 ekim 2017, cumartesi 22:14
37 entry 10 başlık 0 takip eden 0 takip edilen
#10352
bir döneme damgasını vurmuş fakat son yıllarda doğru dürüst görülmeyen ve alışveriş mağazalarında yerini kaybeden ayakkabı markası.
#10350
"güçlükle, yıldızlara" manasına gelen latince cümle. apollo 11 mürettebatı anısına... aynı zamanda hayat mottosu haline gelmiştir...uğruna vücuda dövme yapılasıdır...
#10349
bülbülü öldürmek adlı şaheserin yazarı. kariyerinde ilk ve son yazmış olduğu bu kitaptan sonra doğru dürüst röportaj vermemesi, ödüllere doymayan ve efsaneleşen bu eserden sonra birkaç deneme haricinde hiçbir üretim yapmaması ilginç bir detaydır. yani bence öyledir.
#10347
zamanında oynayan ve tadını alan bir kimsenin başka bir rol yapma oyununu oynayamamasına sebep olan, kanserin bir başka ismi olarak da nitelendirebileceğimiz, her dönem kitlesini silkeleyen bir yönetim ile yönetilen, mmporg.
#10346
bir süreliğine ve tercihen gerçekleşmiş bir yalnızlık güzeldir fakat sonu olmayan ve tercih dışında bir durum ise berbat bir tadı mevcuttur.
#10345
çocukluk döneminde yoğun biçimde hissedilen fakat büyüdükçe ve sorumluluklar arttıkça bünyeyi terk-i diyar eden, her insanın arzuladığı sıcacık, mis gibi duygudur efenim.
#10334
bir dönem nu-metal müzik yapmış, fazlasıyla kaliteli, depresyona fazlasıyla iyi gelen, efsane bir türk müzik grubudur.
underrated kalmış, şimdilerde ismi dahi duyulmasa da, bilinmesi,dinlenilmesi gerekendir.
#10333
alt yazıyı takip ederken sahnelerdeki küçük fakat mühim detayları kaçırmaya sebebiyet veren, tercihen yapılmaması gereken eylem.
#10332
33 adet boncuktan oluşan ibadet aracı
#10050
youtube'da kendine özgü bir gezi konsepti ile videolar yayınlayan youtuber,gezgin.
#9966
ilk icat edildiği dönemde sadece dört işlem yapılabilen,zamanla günümüzdeki formuna bürünmüş olan elektronik alet.
#9965
küçük yaşta gün sayarak beklenilen fakat erişildiğinde pek bir numarası olmadığı anlaşılan nane
#9932
tabi ki buzdolabı!ama içi dolu olanından...

bir evde buzdolabının içi doluysa eğer o evde yaşam vardır.pazar sabahı kahvaltı vardır.rafadan yumurta vardır.
yumurta tokuşturma yapılır mesela.kazanan diğerinin yumurtasını da yer.neşeli bir ortama dalalettir içi dolu buzdolabı..
bir evde buzdolabının içinin dolu olması o evde paylaşım olduğuna dalalettir.huzurlu bir akşam yemeğinden sonra buzdolabının içinden soda alabilir,içebilir,ikram edebilirsiniz.
bir evde buzdolabının içinin dolu olması sık sık misafir geldiğine işarettir.birlik ve beraberliği temsil eder.misafirin geldiği gün yapılan yaprak sarmanın dondurma kutusuna konulup saklanması ve daha sonra gece acıkıldığında yenmesidir.güven verir buzdolabı...yalnız olmadığınızı hatırlatır..
#9929
bak ben hayvansever,merhametli,tatlış bir adamım imajı yaratmak için yapılan temel şeylerden biri.sevgiliden ziyade daha çok flört döneminde yapılır.
#9790
1 sene evvel kimliğimi kaybettiğimde yerine çıkarmış olduğum kimlik kartı.boyut olarak ehliyetle aynı ebatlara sahip olması,cüzdana rahat sığması gibi güzellikleri vardır.diğeri gibi köşesi kenarı bir süre sonra kırılıp,paspal görünümüne sahip olmuyor.gayet şık bir şey.
#9769
günümüzde artık herşey çok çabuk tüketiliyor.şarkılar,türküler,sanatçılar,şarkıcılar,diziler,filmler,vesaire.hatta insani duygularımız bile çok çabuk tüketebildiğimiz şeyler haline geldi.aşklarımız,sevdalarımız hatta ve hatta dostluklarımız...

bunca şeyi hemen hazmedebilen ve çarçabuk tüketebilen bir dünyada hala 2000li yıllardaki popülaritesi tükenmemiş bir sanatçıdır tarkan tevetoğlu
bu tükenmezliği onu efsaneleştirecek ve herzaman megastar olarak anılmasını sağlayacaktır.tükenmeyen sanatçılar listesindedir.
#9699
sarı sözlüğe ilk kayıt olduğumda henüz yeni ve hamdı.yazar sayısı yetersiz,sol frame akıcı değildi.lakin hoş bir teması,birkaç güzel entrysini görünce ümitlenmiştim.güzel bir ortam olabilir maksadı ile...
fakat askere gittim geldim,iş güç sahibi oldum (abartmıyorum) amma velakin sözlük hala aynı tas aynı hamam.

tanım:hayal kırıklığına uğratan sözlük.
#8620
vatani borcunu ödemek için askere giden er kişinin acemi birliğindeki görevi sona erdiğinde,usta birliğine sevk olmadan önce çıktığı izindir.bazıları cehennemde 5 dakika sigara molası olarak adlandırır bu izni.şuan içinde bulunduğum izindir ayrıyeten.
#8618
karton bardakta servis edilen kahveyi içtiğinde ne kadar elit olunur düşünmesi gereken insan grubudur.
#8467
terk edilmekten kolaydır.
12sonrakison