tarkandaki ahtapot tarkandaki ahtapot dördüncü kuşak yazar / 08 mayıs 2020, cuma 18:45
22 entry 22 başlık 0 takip eden 0 takip edilen
#11595
beyoğlu ilçe milli eğitim müdürlüğünün almış olduğu karardır. öğretmenlere yönelik verilen seminer sırasında, ramazanda çay içtiği gerekçesiyle bir öğretmen şikâyet edildi. ve ilçe eğitim müdürlüğü tarafından sözlü olarak uyarıldı.

kaynak
#11594
sayıştay raporuna göre cumhurbaşkanlığı sarayı için yıl içerisinde 1 milyar 648 milyon 678 bin lira bütçe kullanılmış. günlük harcama miktarının 4.5 milyon lira olduğu yazılmış. 2017’de görev gideri olarak sadece 42 bin tl harcama yapan sarayımız, 2018’de görev gideri olarak 258 milyon tl harcama yaptığını açıkladı.

kaynak
#11593
suudi arabistan'da kırbaç cezasının kaldırılması olayıdır. adamlar prens salman'ın ılımlı islam'a geçeceğiz sözlerini adım adım takip ederken biz gerisin geri dönmeyi planlıyoruz. suudi arabistan adalet bakanlığının ilettiği bilgiye göre kırbaç cezası ülkeden tamamen kaldırılmış.

kaynak
#11592
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. bugün yapılan 20838 test ile 972 yeni vaka tespit edilmiş olup 1092 kişi sağlığına kavuşmuş. maalesef 23 yurttaşımız hayatını kaybetmiş. aktif vaka sayısı 34378 olarak açıklanmış ve düşüş devam ediyor.
#11591
dicle elektrik dağıtım genel müdürü yaşar arvas'ın yapmış olduğu açıklamalardır. ödenmeyen borçların 1,3 milyara ulaştığını, yıl sonunda bu rakamın 2 milyar lirayı bulacağını söylemiş. genel müdür ayrıca mardin’deki 7100 tarımsal sulama abonesinin 6200’ünün elektrik borcu olduğunu dile getirmiş.

kaynak
#11590
"birileri bir dönem ülkemizi ithalat cenneti yapmaya çalıştı" demiş kimin yapmaya çalıştığına değinmemiştir. "özellikle 2020'nin ikinci yarısı inşallah her alanda önemli kazanımlar elde edeceğimiz bir ikinci yarı olacak" geçen sene verdiği 2.5 milyon istihdam sözünün ederinden öteye gitmeyecektir.

kaynak
#11589
rusya’nın tula kentinde gerçekleşen olaydır. rusya’nın tula kentinde bir hemşire, bikini ve şeffaf koruyucu kıyafet giyerek ilgilenmekte imiş. hakkında soruşturma açılan hemşire "hava çok sıcak" şeklinde kendini savunmuş. bizde olsa korona falan kalmaz hastalarda.

kaynak
#11588
ekrem imamoğlu'na küfür ettiği için davalık olan samanyolu dizilerinin daimi oyuncusu recep terzi ile hükümet sosyal medya ekibinin önde gelen trollerinden biri para kavgasına girmiş. bunlar birbirini yerken millete de eğlence çıkmış.

kaynak
#11587
bugün açıklanan 20 mayıs 2020 800 ürüne ek gümrük vergisi olayından sonra gerçekleşen olaydır. kurban olduğum akp verdikçe veriyor bugün. petrol fiyatlarının en düşük olduğu şu dönemde benzine 20 kuruş motorine 12 kuruş zam yapılmış.
#11586
yozlaşmış türk akademik düzeninde mevcut olan hırsızlığının ne noktalara ulaşmış olduğunun göstergesidir. direkt olarak tc kimlik numarasını yazmaktan imtina edip kişiye özel filtrelemenin başka bir boyutudur.

kaynak
#11585
akp gaziantep il yönetim kurulu üyesi ali uncuoğlu’nun ortak olduğu arge grup bilişim şirketidir. maliye ve hazine bakanlığı’na bağlı devlet malzeme ofisi gaziantep bölge müdürlüğü’nden son dört yılda yaklaşık 130 ihale aldığı ortaya çıktı.

kaynak
#11584
gerçekleşmiştir. döviz kıtlığı dolayısı ile yana yana döviz arayan merkez bankamız aradığı dövizin bir kısmını katar'da bulmuş gözüküyor. 5 milyar dolar olan swap limiti 15 milyar dolara yükseltilmiş. şimdilik doları düşürmüşe benziyor ama bir de bu swapların geri dönüşü olacak.

kaynak
#11583
twitter'da dönmekte olan iddiadır. iddiaya göre tuğgeneral ercan pürsünlü'nün suriye'de bulunan askerlerimiz ile içtima alırken bir uzman çavuşa fiziki şiddet uygulamış. yaş kararları öncesi vuku bulan saçma durum uzmanlar federasyonu genel başkanı ali tilkici tarafından ortaya atılmış.


twitter'da konuşulanlar
#11581
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. buna göre yapılan 25382 test ile 1022 yeni vaka tespiti yapılmış olup, 28 yurttaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. 1318 kişi sağlığına kavuşurken aktif vaka sayısı 34521'e düşmüştür.
#11580
ismail öz isimli hocanın 19 mayıs tarihinde gelen soru ile afallayıp saçmalama moduna girmesi ile birlikte ekranlardan kibarca def edilmesi olayıdır. karakter doldurmaya çalışan haber siteleri girip dönüp dönüp saçmalayan adama sunucu fazla bile tahammül etmiş.

kaynak
#11579
geliri 0 olan ve sürekli skandallar ile gündeme gelen bu kurumun harcadığı para 3.8 milyar lira tutarındadır. bu özelliği ile 7 bakanlıktan daha fazla para harcamıştır. camilerin kapalı olduğu bir dönemde dahi ardı arkası kesilmiyor.

kaynak
#11578
istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu'nun reddit'te 2 milyon üyesi bulunan /r/coronavirus/ subreddit'inde soruları cevaplandırma etkinliği düzenlemesi olayıdır. haritada istanbul'un yerini dahi gösteremeyecek adamlara istanbul markasının tanıtımı açısından büyük katkı sağlamıştır.

etkinlikte sorulan sorular ve cevapları burada
#11577
bu tarz bir şeye pek itimat edilmemesi gerekir ancak söyleyen dolayı doğru olma ihtimali yüksek olan teoridir. prof.dr.mehmet ceyhan'ın iddiasına göre türkçe kelimelerin yapısından dolayı yayılımı hızı bazı dillere göre daha düşük durumda oluyor.

kaynak
#11576
elde pek bir şey kalmamış olması ile birlikte geriye kalan limanlar özelleştirme listesine alınmış. 273 kuruluşta yapılan ve 268’inde hiç kamu payı kalmaması ile sonuçlanan özelleştirme politikalarının sürdürülmesi ile kamunun elinden çıkan varlıklarına geride kalan limanlarda eklenmiş olacak.

kaynak
#11575
komşuları hakkında canlı yayında ölüm tehditleri savuran başlarındaki örtüden utanmadan insanları ölümle tehdit eden iki kadının programını büyütecek bir şey olarak görmeyen rtük, nihat sırdar'ın "evde kendi patates cipsimi yaptım. yanında bira iyi gider" sözleri nedeniyle nihat sırdar'a 3 kez yayın durdurma cezası verdi.

kaynak
12sonrakison