#8229
yattığın yerden para kazanmaktır.

şimdi bir youtuber yada youtuber hayranı bir şahsiyet çıkıp bana “bunun video üretmesi var, çekmesi var,editi var, kamera vb. alması var. adamlar video için dağa bile çıkıyor.” geyiğine hiç girmesin.

ne yaparlarsa yapsınlar, tek amaçları izleyiciye eğlenceli bir içerik üretmek ve bu eğlenceli içeriği videoya alırken kendileri de oldukça eğleniyorlar gözlemlediğim kadarıyla.

özellikle bunun makyaj videosu çeken kısmı var ki en kolayı, en temizi o herhalde.

bende bir ara bir kanal açmayı düşünebilirim.
#8241
youtube’da zaman geçiren çok büyük bir kesimin hayalidir youtuber olmak. daha doğrusu tanınan bir youtuber olmak. elbette kolay olmayan bir uğraş yalnız dışardan çok güzel gözüküyor be. düşünsene video çekiyorsun, yüklüyorsun, para geliyor. o aşamaya atlamayı o kadar isterdim ki... ve büyük ihtimal kalırdım o aşamada düşmezdim hemen. bazen fırsatı yaratmak gerekse de üşengeçlik var tabii :)
dary 06.10.2017 23:22
(+0) (-0) (0)
 
#8254
son zamanlarda herkesin çabaladığı kısa yoldan zengin olma çabalarının içeriye girilince hüsranla son bulduğu olaydır, fakat google adsens faliyetlerini türkiyede durdurma kararı alabilir, araştırın yani.
#8260
geyiğe girme demişsin ama, söylediklerini yapanlar başarıyor.

youtuber kavramı bu kadar ayyuka çıkmadan önce sadece 1 tane webcami olanlar video çekip atıyorlardı ve yaygın olmadığı için izlenen kişiler belliydi. şimdi teknoloji gelişti, sektör büyüdü ve ekipmanlar çoğaldı. e haliyle bütçesi olan, malzemeyi alabilen veya stüdyosunu kurabilenlere aslında youtuber deniyor ve haklı da.

ben kimsenin hayranı değilim ama kaliteli işler çıkaran kanalları takip edip severek izliyorum.
#8280
boş iş. yemin ediyorum boş iş ... kendinizi salak yerie koymadan zor büyürünüz . bir iki istisna var ama genel olarak böyle
#8289
hefizemerkaşlar diye ekrana kafa atan insanları izleyen nesle yazık oluyor her şey bir yana.
#8302
böyle ibne gibi puşt gibi bişey
mka 18.10.2017 01:56
(+1) (-0) (0)
 
#8310
millete şarkı yoluyla diss atmak değildir.
#8322
(bkz: hepnzemerbarkadşlar )
#8356
kanalıma hoşgeldiniz -.-
#8392
çağın mesleği falan sanırım zira oturdukları yerden binlerce lira kazanıyorlar.boş beleş içerikler de cabası.diğerlerinden ayrilan favori elestiri kanallarim var tabi.stolk,yorekok.. sosyal deney olarak whyshy izlenilebilir nitelikte.ruhi'yi de unutmayalım.
chel 28.10.2017 13:56
(+0) (-0) (0)
 
#8436
sanildiginin aksine yatilan yerden paranin gelmesi filan degildir, hele turkiye'de hic degildir.

global anlamda kaliteli icerik urettiginiz taktirde 100 bin aboneden sonra cebiniz youtube gerekliligini karsilayacak kadar para gorur. turkiyede bu en az 1 milton abone sahibi olmayi ve reklamli icerik uretmeyi gerektirir. bir de salak yerine gecip, kucuk cocuklarimiza hitab etmek gerekir...

global anlamda kaliteli ucerik uretmeye baslayip, 500 bin abonelerden sonra kanal sahiplerinin isi gucu birakip sadece youtube kanallari ile ilgilenmeleri hic de siradisi bir sey degildir. ornek vermek gerekirse; techsource, ssniperwolf, the richest, in a nutshell ve hatta turk olup globale acilan iphonedo bunlardan sadece benim takip ettiklerimdir...

isin asli, bu sektorde de turkiye'de yasamak her sey gibi cok geriden gelmektedir. eger derseniz bu inceleme yapanlar, donanim haberler shift deleteler nereden kazaniyor da ofis yapiyor, cevabi internet ve forum sitelerindeki reklamlarda ve teknosa preo incelemeleri gibi sikim sonik urunlerin dunya 1 numarasi secilmesinden anlayabilirsiniz...

turkiye'de youtuberlik kazandirmaz, hobi olur. ama twitch ve kaliteli icerik ile begenilmeniz halinde paraya para demezsiniz.
#8453
için türkiye de kendini rezil etmek gerekir
#8469
şu dönemde fazlasıyla popüler olan, eline kamera alanın kanal açıp video çekmeye başlamasıyla youtube'un çoluk çocuk dolmasından başka bir şey değil. herkes kendini youtuber sanıyor işe yarar içeriklerin dışında bir sürü gereksiz içerikte var.
#8477
sesin güzelse olursun
makyaj yapabiliyorsan olursun
dis atabiliyorsan olursun
komiksen olursun
artık farklı bir şeyler lütfen yaratıcı olalım.
#8487
ozguven ister
#8562
çok şey ister
#8571
aslında bir içerik üretmekten farksızdır. bunu video ile yaparsınız, yetenek gerektirebilir, çalışma ve emek gerektirir ve tabii ki aslında diğer her şey gibi sabır gerektirir. burada youtuber olmaktan ziyade youtube'ın bu kült yayıncılık anlayışını kutlamak gerekir.
galeri (1) nimet abla