onurozer onurozer üçüncü kuşak yazar / 07 ekim 2017, cumartesi 04:44
10 entry 0 başlık 0 takip eden 0 takip edilen
#8259
konuşması feyz alınası amcamız
#8258
bu ismi duyunca aklıma ilk gelen şey "sefiller" dir
#8257
temiz, ferah, açık, net
#8256
truva atı nerededir? bu yazımızda size dijital dünyada bile kendisine yer bulan bir savaş stratejisinin malzemesi olan truva atından bahsedeceğiz. çanakkale gezi rehberi yazısı için de önemli bir kaynak olacağını düşünüyoruz. çanakkale gezisi öncesinde bu yazımızı okumanız göreceğiniz yerler hakkında kısa da olsa bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. tarih milattan önce 13’üncü yüzyıl… yani günümüzden yaklaşık 3400 yıl önce. mekan ise çanakkale’nin güney sahilleri. paris isimli bir genç adam, sparta kralı menelaos’un eşi helen’i kaçırır ve truva’ya getirir. genç çift birbirlerine nasıl aşık olduysa gözleri gelen tehlikeyi görmez. menelaos ilk önce truva’ya elçiler gönderir ve helen’in geri gönderilmesini talep eder. fakat truva’dan istediği yanıtı alamayınca büyük bir ordu toplayarak truva üzerine yürür. savaş tam 10 yıl sürer. truva atı neden yapıldı? 10 yıl boyunca yunan askerleri, truva’nın duvarlarını geçemez. daha sonra odysseus’un aklına truva atı fikri gelir. bu fikre göre tahtadan bir at yapılacak ve bu atın içerisine asker yerleştirilerek bir şekilde içeriye sokulacak ve kale içerden fethedilecek. plan buydu. truva atını kim yaptı? becerikli mühendis epeius ahşam tahtayı birkaç gün içerisinde tamamlar. yunan ordusu da truvalılara geri çekildiklerini, savaşın sona erdiğini bildiren bir elçi gönderirler. savaşın hatırası olarak da kendilerine büyük ahşap bir at hediye edeceklerini belirtirler. truvalılar bu haberi coşkuyla karşılar. hiç kimse bunun bir hile olabileceğini düşünmez. yunan ordusu gemilerini de truva’nın karşısında yer alan bozcaada’nın hemen arkasına çekerler ve oradaki akvaryum koyunda saklanırlar. truva’da eğlenceler gece boyu sürer. askerlerin büyük çoğunluğu eğlence sonrası sarhoş olmuştur. truva atının içindeki askerler dışarıya çıkar ve hücum başlar. kısa bir süre sonra şehrin kapıları içerden açılır ve işaret verilir. adanın arkasında saklanan ordu bir anda ortaya çıkar ve kısa süre içerisinde kent düşer. savaşta paris hayatını kaybederken, menelaos da eşini alıp geri döner. işte truva’nın ve truva atının kısa hikayesi bu. truva atı nerededir sorusunun cevabı aslında şuan pek geçerli değil çünkü gerçek at çoktan yok oldu. ama bir benzeri şuan çanakkale’de görülebilir.
#8255
html dosyalarının aktarımı için http (hyper text transfer protocol) kullanılır. html dosyaları sunucu bilgisayarın sabit diskinde .html ya da .htm uzantısı ile saklanır.
#8254
son zamanlarda herkesin çabaladığı kısa yoldan zengin olma çabalarının içeriye girilince hüsranla son bulduğu olaydır, fakat google adsens faliyetlerini türkiyede durdurma kararı alabilir, araştırın yani.
#8253
3 yıl endüstri meslek lisesine gittikten sonra 2 yılda bitirdim açıktan tavsiye olunur, boşyere okula gidip zaman harcamayın.
#8252
yav normalde hayvanlardan korkmam ama, karaböcek görünce iğrenti geliyor nedense böyle üstüne basınca bi cıvık oluyorlar ya hani. ığğğy..
#8251
babacım gelermisiiiin
#8250
aslında insanlar tarafından korkulan fakat korkulmaması gereken, insanlara nadiren saldıran, saldırdıktan sonra insan etinin ne kadar iğğğğğğğğğğğğğrenç olduğunu anlayan yavrucağızlarımızdır. onları insanlardan korumalıyız. sörf yapan insanları da fok balığı sanıyorlarmış, ondan bu saldırı yani. yoksa ortada endişelenecek birşey yok.