#2567
(bkz: dünyanın en güzel hayvanı)
#2568
köpekler kadar sadık olmasa da sevimli bir hayvandır.
#2580
en sinsi hayvandır gözümde, sinsi sinsi süzer inceler, yavaş yavaş hareket eder .hoşlanmadığım hayvan türü
#2583
boşuna dememişler (bkz: nankör) diye
#2639
herkes olarak nankör olarak bilinse de bence dünyanın en arkadaş canlısı hayvanı :)
#3668
yemeğini verene kadar bir sevgili kadar yakın davranan hayvan. sırnaşır,sevdirir,antin kuntin sesler çıkartır. yemeğini verdikten sonra sanki siz onun evcil hayvanı olursunuz o derece kayıtsız, umursamaz. charles bukowski kediler kitabında : “ortalıkta birkaç kedi bulundurmak iyidir. kendinizi kötü hissediyorsanız kedileri seyredin, kendinizi daha iyi hissedersiniz, çünkü olan her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu anlarsınız. heyecanlanmak için bir neden yok. kediler bunu bilirler. kurtarıcıdırlar. ne kadar çok kediniz varsa o kadar uzun yaşarsınız. yüz kediniz varsa on kediniz olduğunda yaşayacağınızdan on kat daha uzun yaşarsınız. bir gün bu keşfedilecek ve insanlar binlerce kedi sahibi olup sonsuza dek yaşayacaklar.” diyerek insanı "acaba mı lan?" demeye sevk eder.
#3674
en temiz hayvandır. ömürlerinin yaklaşık %50'si temizlenme ile geçer. ayrıca nankör falan değildir. son derece sadık bir hayvandır.
mia 28.07.2017 17:14
(+0) (-0) (0)
 
#3675
en sevdiğim hayvanlardan biri. bazılarının ev eşyalarına zarar verdiği doğrudur.
#3717
sadece işine geldiği gibi hareket eden ve keyfi için elinden geleni yapacak olan güzel, estetik canlı.
#3796
köpekler kadar sadık olamayan hayvandır.
#3846
kedigillerin evcil türü.
bir tane evimde turkish van cat cinsinden var olan.
#7666
nankör değildir. sadece kedi kişilik sahibi bir hayvandır. o istemeze siz onu sevemezsiniz, isterse o size kendini sevdirir ve sizi sever de. canının istemediği bir şeyi hayatta yaptıramazsınız. aç olsa bile canının istemediği yemeği yemez,yerse de ölmeyecek kadar yer. aslında siz onu sahiplenmezsiniz, o sizi sahiplenir. bunu çook sonra anlarsınız. tuvalet ihtiyacını gidereceği kum doğru yerde ve açıda değilse oraya yapmaz. sinirlendirdiniz mi, nerde en sevdiğiniz kupa? gitsin bir devirsin onu. kanepelerinizde ne güzel de tırnak bileniyor. ben de yatakta yatacağım arkadaş ne işim var benim orada burada? dur senin yanağın ,gıdın kirlenmiş galiba ben biraz yalayayım,temizlenir.... uzar gider. kedi sahiplenir,korur gücünün yettiğince. kedi kendi başına buyruktur evet ama asla nankör değildir.
#8434
insandan kötü enerjiyi alırlar
#8478
çok tatlı gibi gözükürler fakat tırmaladıklarında o kadar da tatlı olmadıklarını anlamanız çok zaman almaz.
galeri (1) nimet abla