1
#11644
25 mayıs 1983 tarihinde hayatını kaybetmiş olan şair. yassı adada adnan menderes yargılanırken yazmış olduğu mektuplarda ona para karşılığı gazetecilik yapmak istediği ortaya çıkmıştır. ayrıca türkiye'de yahudi düşmanlığının yayılmasında öncülük etmiştir.
1
#11643
başvurulara hızlı yanıt verebilmek adına salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal yardımlarda “vatandaş beyanının yeterli görülmesi”ne akp ve mhp gruplarının hayır demesi üzerine gerçekleşen olaydır. mevcut başvuruların durum tespiti yapılmasına adına başvuru alımının durdurulduğu açıklanmış.

kaynak
1
#11642
kendisine kürek çekene hiç bir şey yapamayan, 6 ekip arabası ile ailenin evine dalıp çoktan etkisiz hale getirdiği vatandaşa şiddet uygulamaya devam eden polislerin yaptığı uygulamadır. mazlum vatandaşa aslan kesilmeye azılı katillere üzerine yürüyene bir şey yapamayan polis teşkilatımız göz doldurmaya devam etmektedir.

kaynak
1
#11641
an itibariyle gerçekleşmiştir. anadolu efes'in gümbür gümbür şampiyonluğa yürüdüğü sezonun görüş birliği ile iptal edildiği duyurulmuştur. duyuruya göre lig önümüzde sezon bu sezon ki 18 takımla birlikte devam edecek. aynı zamanda eurocup'ın iptal edildiği duyuruldu.

kaynak
1
#11640
normalde araya araya getiremediğiniz polislerin 4-5 ekip arabası ile birlikte vatandaşın evine girip bütün aileye dalması olayıdır. görüntlerde şahsı etkisiz hale getirmelerine rağmen şiddet uygulamaya devam eden, tepki gösteren komşulara bağıran polisler görülüyor. son olarak balkondan videoya çeken vatandaşı balkonundan içeriye kovup telefonuna el koyacağını söylüyor.

kaynak
1
#11639
"1 ocak’tan itibaren irak’ın, suriye’nin kuzeyinde terörle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonlar sonucunda bin 458 terörist etkisiz hale getirildi. mücadele yoğun şekilde devam ediyor." şeklinde yapmış olduğu açıklamalardır. ayrıca idlib'de mevcut olan son durum hakkında da bilgi verdi. milli savunma bakanı 300.000 suriyelinin ülkesine geri döndüğünü açıkladı.


kaynak
1
#11638
--- spoiler ---

kuveyt’in al mutlaa şehrinde kolin inşaat bünyesinde çalışan ve iş bitiminden sonra toplu olarak ankara’da karantinaya alınacakları söylenen 230 türk işçi, son anda verilen bir kararla istanbul'a indirildi. istanbul’dan kendi imkanlarıyla memleketlerine dönen 230 kişiden antalya ve sivas’a giden 7 kişinin yapılan covid-19 testi pozitif çıktı.

--- spoiler ---,

umreden gelen insanların böyle salıverilmesi ile birlikte ülkenin en ücra köşelerine dahi bu virüs nüfuz etmiş, karantinalar ile birlikte yavaşlamıştı. ancak gevşeme mevcut. anlaşılan yine aynı şeyleri yaşayacağız.

kaynak
2
#11637
türkiye’nin savunma sanayiinde kritik bir eşiği daha aşmasına neden olacak önemli projelerden biri olan bayraktar akinci tiha’nın (taarruzi insansız hava aracı) geliştirme çalışmaları bir belgesele konu olmasıdır. umarım dış kaynaklı gelen parça işini tamamen bitirip %100 yerli yapacağımız günlerde gelecektir.

kaynak
1
#11636
tipik bir bayram yoğunluğunda bile çöken, geçmişte olan depremlerden sonra "altyapı güçlendireceğiz" diye gaz aldıktan sonra aldıkları fahiş faturalar ile hiç bir altyapı yatırımı yapmayan operatörlerimizin suçu birbirine atmasıdır.

kaynak
1
#11635
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. açıklanan verilere göre bugün yapılan 24589 tesr ile 1141 yeni vaka tespiti yapılmış. 1092 yurttaşımız sağlığına kavuşurken 32 yurttaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. aktif vaka sayısı 33793 olarak gerçekleşmiştir. bu aktif vaka düne göre az da olsa artış anlamına gelmektedir maalesef.
1
#11633
rize’nin fındıklı ilçesindeki paçva irmağı’nda yapılan skandal ‘ıslah’ çalışmasıdır. bu aptal eylem sonucunda derenin tüm doğal yapısı bozulmuş ve beton üstünden akar hale getirilmiş. chp’li fındıklı belediyesi, çalışmaya itirazda bulumuş.


kaynak
2
#11632
nasıl bir kafa yapısı, nasıl bir aklın ürünü olduğuna bir türlü anlam verilemeyen davar. sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen sokağa çıkan bir mahlukatın polisin uyarısına rağmen zorbalık peşinde. polise küfür ederek "çekip vur" diyerek kışkırtması cabası. barışçıl açıklama yapmak niyetinde hak arayan üniversite öğrencilerine jopu çekip dalan polisin adama hiç bir şey yapmaması da takdire şayan.

kaynak
1
#11631
dini inanç ve farklılıklara saygı göstererek ülkesi kanada ve bütün dünyadaki müslümanlara mesaj olarak yayınladığı videodur. ayrıca kendi ülkesindeki müslümanlara destek verdiği ve inanç farklılıklarına rağmen yanlarında olduğunu belirtmiştir.

kaynak
1
#11630
torpil düzeninin son örneği olan kaan mercan isimli şahıstır. adeta adına özel açılmış ilan ile birlikte ancak 90 puana yakın puanı olanların atanabildiği bir ortamda 53 puan ile üniversitede işe başlamaya hak kazanmıştır. üç defa 85 üstü puan almış olmama rağmen atanamamış olmamla birlikte içimi sızlatmıştır.

kaynak
1
#11629
muğla'da yaşayan selim ahmet k. isimli boksördür. aynı evde yaşadığı kız arkadaşı zeynep şenpınar'ı (25) dövüp, bıçaklayarak öldürmüş. bıçakla kendine de zarar veren selim ahmet k., tedavisi için polis gözetiminde hastaneye kaldırılmıştır.


kaynak
ilkönceki456789101112sonrakison
galeri (1) özer aydoğan