1
#10717
tartışmasız çok büyük bir ihaleyi başına alacak olan partidir. özellikle de muhalefet kanadından bir parti ya da olur da ileride açılan partilerden birisi alırsa çok büyük bir kargaşanın ortasında kalacaktır. tahminimce bu parti chp olmayacaktır. gerek beceriksiz algı çabaları gerekse halka güven vermemeleri nedeniyle alamayacağı az çok belli. iyi parti ya da hdp gibi dar bir bakış açısına sahip partiler de alamaz. zira toplumun azınlığına oynuyorlar. muhtemelen zamanında ak parti nasıl kurulup ilk seçimlerde iktidarı aldıysa halkın büyük bir paydasını toplayacak yeni bir parti de ilk seçiminde iktidarı tek başına sırtlar. fakat sağ mı sol mu yoksa merkez mi olur kestirmek zor.

(bkz: siyasi belirsizlik)
1
#10716
aynı zamanda hakkında soruşturma açılmış olan avukattır. görülen o ki ülkemizde haklıya haklı demek ya da doğruya doğru demek artık soruşturma sebebi. hayır süleyman soylu'nun saçları vardı da biz mi yok dedik? bir insan kel olduğu için birisi ona kel derse soruşturma yemesi ne derece adaletlidir. o zaman hırsıza hırsız ya da katile katil demeyelim. işin komik yanı ise savcı, "kel kafalı bakan" tabirini hakaret olarak algılamış. adam gür saçlı mı?
1
#10715
eğer il dışında üniversite okunuyorsa ve eve uzunca bir süre dönülmemişse hasretinden prangalar eskitilen hede. lise dönemlerinde nefret ettiğim ve bir an önce yemeği yeyip kalktığım o masa son 3 yıldır ailenin dört gözle beklenen masasıdır. bütün aile gelir ve geniş bir sohbet havuzu oluşturulur. burada konuşmaya doyulmayan sohbetler açılır ve bir dönem boyunca yaşananlar tek tek anlatılır. sanırım üniversite hayatımın en sevdiğim eylemi, aile sofrasında yemek yemek. özellikle de kyk yurdunda kalanlar ne dediğimi anlayacaktır.

(bkz: aile saadeti)
1
#10714
gereğinden fazla içmiş ya da akşamları yaşamayı seven insan modelidir. gereğinden fazla alkol alan bu kişi, sabaha yoğun bir baş ağrısı, mide bulantısı, aç bir karın ve şişkin gözlerle merhaba der. takriben gün boyunca mayışır ve ayılamaz. ya da üst üste iki nescafe gold çakıp panter gibi olabilir. şahsen gün boyu dünden (aslında bir önceki günden) kalma bir halde yoğun bir baş ağrısıyla can çekişiyorum. o son 2 vodka shotları art arda gömmeyecektim. gecenin sonunu yine kaçırdığım bir gündü. eğer sözlük üyelerinde varsa fazladan bir ağrı kesici rica edeceğim.


(bkz: ölüyorum)
1
#10712
artık beklentileri boşa çıkarmaması gereken durumdur.
gaga 07.02.2020 21:16
(+0) (-0) (0)
 
1
#10711
herşey çok güzel olacak diyerek başlayan istanbul'un ama olmadığını görmediğimiz durumun gerçekleşmesi.
1
#10710
bir tür uyuşturucu. son derece tehlikeli olan rengi nedeni ile gri ölüm olarak adlandırılan bu uyuşturucu ilk olarak adb de ortaya çıkmış.

gri ölüm
1
#10709
korona virüs salgını nedeniyle meydana gelen durum, koskoca eğitim sistemi baştan değişmiş gibi duruyor.

çin eğitim sisteminin değişmesi
1
#10708
geçtiğimiz ay en üst seviyeye çıkmış ancak şu suların suların durulduğu gerilimdir. sanki bir danışıklı dövüş.

iran abd gerilimi
1
#10707
bazı kadınların sahip olduğu zevk. hatta bile bile hoşlanma durumu. nedeni ise aldatma ihtimalinin düşük olmasıymış.
1
#10706
mükemmel değil mükemmel ötesi bir kitap. bir kere değil birkaç kere okunması gerekenlerden.(bkz: oğuz atay)
1
#10705
çinliler tarafından geliştirilen ve hastalığı 15 dakika gibi kısa bir sürede tespit eden test.

https://tr.sputniknews.com/asya/202001311041301075-koronavirusu-15-dakikada-tespit-eden-test-gelistirildi/
1
#10704
insanı derin üzüntülere gark eden durum. her canlı ölümü tadacaktır ancak ölüm denilen şey de çok korkunç.

(bkz: dede)
1
#10703
2014 yılında faaliyete giren ve türkiye'nin en büyük ikinci gezi parkuru olan yol. gitmeyenler için öneri niteliğindedir. gidin.
1
#10702
oldukça can sıkan ama yapabilecek de çok fazla bir şeyin olmadığı gerçek. onlara arap olmadığınızı anlatın.
ilkönceki456789101112sonrakison
galeri (1) 46 yok olan