1
#11675
kocaeli'de taksi şoförlüğü yapan m.b. isimli sürücüdür. suriye uyruklu kadın taksiye bindiğinde doğumunun başladığını gören taksicinin kendilerini araçtan indirerek olay yerinden ayrıldığını anlattı. bir de utanmadan 10 tl taksi parası almış.

kaynak
1
#11674
geçtiğimiz senelerde doluluğun en yoğun olduğu zamanlarda dahi zarar açıklayan thy, covid19 sebebiyle azalan doluluk oranlarından dolayı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ettiği zarar 750 milyon tl artarak toplamda 2 milyar türk lirasına ulaştı.

kaynak
1
#11673
an itibariyle 7.yaş günü olan eylemlerdir. taksim gezi parkının yıkılacağı haberlerine karşı parkı yıktırmamak için direnen küçük bir güruha yapılan aşırı müdahale ile olay çığrından çıkmış, ülke çapında milyonların katıldığı kitlesel bir eyleme dönüşmüştü.
1
#11672
abd'de bulunan minneapolis eyaletinde bir siyahi vatandaşın polis tarafından öldürülmesiyle başlayan olaylar tırmanmaya devam ediyor. ilk olarak siyahi vatandaşlar sokağa dökülmüş bazı gruplar yağmaya dahi karışmıştı. son olarak kendilerine ''st.paul şövalyeleri'' diyen grup ağır silahlı olarak yağmaya karşı sokağa inmiş.

kaynak
1
#11671
tanıdık bilindik bir çok ismin yakınlarının hakim ve savcı olmasının ilan edildiğinin listesidir. hâkimler ve savcılar kurulu’nun (hsk) mesleğe kabul ederek geçen hafta yaptığı kura töreninde 1379 hakim ve savcı atandı. eski adalet bakanı kenan ipek ve eski akp milletvekili burhanettin uysal’ın gelinleri, eski emniyet genel müdürü celalettin lekesiz’in oğlu ve gelininin de hâkim ve savcı olarak atandıkları görüldü.

kaynak
1
#11670
normalleşme süreci kapsamında yarın cuma namazı ile birlikte ibadete açılacak olan camilerin açılışı şerefine diyanet işleri vakfı tarafından 1003 kurban kesileceğinin ilan edilmesidir. ‘1003 şükür kurbanı’ 81 il ve 922 ilçede kesilmiş olacak.

kaynak
1
#11669
bir gün önce mezarına uğrayıp fatiha okuduğu genel başkanı olduğu partinin kurucu liderinin yapmış olduğu 27 mayıs darbesini lanetlemesidir. bir de çıkıp bu darbeyi gerçekleştirenler için cuntacılar falan gibisinden konuşmalar yapmıştır. tarihe net bir biçimde not düşmekte fayda var. 27 mayıs ihtilalini, partisinin kurucusu alpaslan türkeş'in yapmış olması ile birlikte okunması gereken olaydır.

kaynak
1
#11668
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. açıklanan verilere göre 21043 test ile 1035 yeni vaka tespiti yapılmış. 1286 kişi sağlığına kavuşurken maalesef 34 yurttaşımız hayatını kaybetmiş. aktif vakada ki düşüş eğilimi devam ederek 32573 sayısına inmiş.
1
#11667
covid19 salgını sırasında yayınlanan normalleşme takvimine göre 29 mayıs'ta açılması planlanan camilerde maske ve kolonya dağıtımından öğretmenlerin sorumluluğuna bırakıldı. ilçe milli eğitim müdürlükleri, ilçe camilerinde görev alacak en az 200 erkek öğretmene ihtiyaç duyulduğunu belirterek, okul müdürlerinden görevlendirme yapmalarını istedi.

kaynak
1
#11666
tam hali "covid19 tedavisinde hidroksiklorokin kullanımının yasaklanması" olacaktı. malum başlık sınırı. fransa'da tedavi amacıyla kullanımı tamamiyle yasaklanmış ve kesinlikle tavsiye edilmiyor. sürecin başından beri ülkemizde kullanılan ilacın kullanıldığı hastaların akıbetini tabipler odası sormuş.

kaynak
1
#11665
demokrasi ve özgürlükler adası adı verilen yassıada'nın açılışına giderken vapurda yan yana gelmişlerdir. adanın açılışı, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, tbmm başkanı mustafa şentop ve mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin katılacağı törenle gerçekleştirilecek. açılış töreninde kabine üyeleri ve askeri yetkililer de yer alacak.kaynak
1
#11664
suriye'nin idlib kentinde m4 karayolunda tsk konvoyunun geçişi sırasında yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının tespit edilemeyen bir şekilde infilak ettilrilmesiyle yapılan saldırıdır. kayıplarımız hakkında bir açıklama yapılmazken yaralı askerlerin olduğu belirtildi. bizim yalama basında hiç bir haber yer almazken haberi yabancı basından öğreniyoruz.kaynak
1
#11663
twitter tarafından ilk kez bir ülke liderinin mesajlarına 'teyit' uyarısı konulmasıyla çılgına dönen abd başkanı donald trump, tehdit savurdu. donald trump, paylaştığı bazı tweetlere “bilgiyi doğrula” etiketi ekleyen twitter’ı, “ifade özgürlüğünü kısıtlamak” ve “2020 seçimlerine müdahale etmekle” suçlamıştı. abd başkanı hazretleri sosyal medyayı kapatacağını duyurdu.

kaynak
1
#11662
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından duyurusu yapılmış olan harekettir. ortada fol yok, yumurta yok, seçim yok sanki bir seçim arefesindeymişiz gibi saha çalışmalarına başlanması gerektiğini duyurmuşlar.

kaynak
1
#11661
adnan menderes'in yargılanmış olduğu adanın restorasyon ardından yeniden açılması olayıdır. tobb'un üstlendiği restorasyon işlemi yine yap-işlet-devret modeli ile yapılmış. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ve mhp lideri devlet bahçeli'nin katılacağı törenle 27 mayıs darbesi'nin 60. yıl dönümünde adanın açılışı gerçekleştirilecek.

kaynak
ilkönceki2345678910sonrakison
galeri (1) özer aydoğan