1
#11660
27 mayıs tarihi itibari ile gerçekleşmiş olandır. asgari ücret alanlar da dahil olmak üzere herkes artık daha fazla gelir vergisi ödeyecek. ortalama 5.000 tl aylık geliri olan bir vatandaşın ince bir ayarla 950tl daha fazla vergi ödeyeceğini söylemek mümkün.

kaynak
1
#11659
bizzat gazeteci yılmaz özdil tarafından duyurulmuş olan olaydır. kendisi tarafından sözcü gazetesinde yazmayı bırakması için kendisine 5 milyon dolar teklif edildiğini iddia edildi. olayı " "ben kendi adıma söylüyorum; burak akbay'ı yarı yolda bırakmayacağım ve benim kalemim satılık değil" diyerek reddettiğini ifade etti.

kaynak
1
#11658
avrasya araştırma şirketi başkanı kemal özkiraz tarafından duyurulmuş olan iddiadır.


--- spoiler ---

özkiraz, binali yıldırım ve süleyman soylu'nun cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını söylerken, berat albayrak'ın ise dışişleri bakanı olacağını öne sürdü. hazine ve maliye bakanı albayrak'ın yerine ise adnan bali'nin isminin konuşulduğunu belirten özkiraz, "içişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor" dedi.

--- spoiler ---

kıymetli damadımız için iktidar yolunun iyice açılmış olduğu değişiklikler olacaktır. enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı, ekonomi bakanlığı ve iddia doğru çıkarsa dış işleri bakanlığının ardından tombala diyerek başkanlığa gidecektir.


kaynak
1
#11656
eski çalışma ve sosyal güvenlik bakanı yaşar okuyan kişisinin iddiasıdır. bir youtube kanalında dile getirdiği iddiaya göre 63 akp'li milletvekili istifa edip ali babacan'ın genel başkanlığını yaptığı deva partisine geçecek. böylece parti bir sonraki seçimlere iddialı bir biçimde girebilecek.

kaynak
2
#11655
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. açıklanan verilere göre bugün yapılan 19853 test ile 948 yeni vaka tespiti yapılmış. 1492 kişi sağlığına kavuşurken 28 yurttaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. aktif vakada düşüş devam etmiş sayı 32858'e gerilemiştir.
1
#11654
resmi gazetede 2568 sayılı karar ile yapılan atamadır. fetullahçıların bankası, aracılığı ile para gönderenin mesleğinden atıldığı bank asya'ya ait asya emekliliğin eski genel müdürü türker gürsoy'un sigortacılık ve özel emeklilik ddk başkanlığı'na getirilmesi olayı. en üst düzeyde fetullahçılara hizmet edenler temiz çıkarken para gönderenlerin meslekten atıldığı bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

kaynak

görsel
1
#11653
--- spoiler ---

rize valisi kemal çeber, çay tv'de yapılan programa mesaj atarak, konuk akp il başkanı ishak alim'den pandemi süreci bittikten sonra kendisini hediye olarak umreye götürmesini istedi. alim bu teklifi kabul ederken vali çeber'e siyasi parti il başkanlarına verdiği yemek sözünü hatırlattı.

--- spoiler ---

tarafsız olması gereken bir valinin parti devletini son noktaya taşımasıdır. adam haram olanı hediye olarak istiyor. gerçekten çok enteresan zamanlar yaşıyoruz.

kaynak
1
#11652
ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş tarafından kurulmuş olan platformdur. kovid-19'a karşı dünya başkentleri' adlı bir platformda 43 ülkenin başkentlerinde görev yapan belediye başkanları koronavirüsle mücadelede alınan tedbir ve tecrübelerini paylaşılacak ve günlük makale ve haberler otomatik çeviri ile 102 dilde yayımlanarak 'www.capitalsinitiative.org' internet sitesi üzerinden dünyaya duyurulacak.kaynak
1
#11651
istanbul avcılar’da yaşayan bir vatandaştır. covid19 salgını sebebiyle sosyal yardım hattını arayarak başvuruda bulunan zat-ı muhteremin tam 8 adet otomobili olduğu ortaya çıkmış. m.i.t. isimli şahsın sadece kendisi değil ailesi de bir çok başvuruda bulunmuş. bu tiplerin gözü ne zaman doyar cidden merak ediyorum.

kaynak
1
#11650
az önce yaptığı canlı yayında tam 3 milyon izleyiciye ulaşmasıdır. adam instagram'da bile rating rekorları kırmayı başarıyor. ne olursa olsun, nerede olursa olsun bir şekilde izleniyor, izletiyor. helali hoş olsun.
1
#11649
daha önce gta 5 oyunu şifrelerini fetönün darbe şifreleri diye haberini yapan, a haberin atak helikopter yayını' gibi olaylarla türkiye'nin en çok yanıltıcı habere maruz kalma listesinde %49 ile birinci sırada olmasına büyük katkı yapan kanalın son icraatıdır.

işte o yalan haber
1
#11648
akp hükümetlerinin eski ekonomi sorumlusu 2002-2012 yılları arasında neredeyse tek başına ülke ekonomisini yönetmiş olan ali babacan'ın sözleridir. "pazar günü seçimi kazansak 30 günde ekonomiyi ve kurumları toparlarız." sözleri ile ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir.

kaynak
1
#11647
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. açıklanan verilere göre bugün yapılan 21492 test ile birlikte 987 yeni vaka tespiti yapılmıştır. 1321 yurttaşımız sağlığına kavuşurken 29 yurttaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. aktif vaka sayısı 33430'a düşmüştür.
1
#11646
akp'li ibb meclis üyesinin hamdullah arvas isimli şahsın kız arkadaşını öldüren milli boksör haberine yapmış olduğu yorumdur. evlilik dışı birlikte yaşamanın kadın cinayetlerinin önünü açtığına dair bir yorumu olmuştur.

işte o tweet
1
#11645
bayramda ilan edilen sokağa çıkma yasağı sebebiyle geçiş garantisi verilen köprülerden sokağa çıkma yasağı sürecinde 72 milyon tl zarar edildiği açıklandı. yavuz sultan selim köprüsü’nün 3 günlük bayram tatili nedeniyle maliyeti en az 7,8 milyon lira iken, aynı günler için osmangazi köprüsü’nün maliyeti ise en az 64,2 milyon lira.

kaynak
ilkönceki34567891011sonrakison
galeri (1) özer aydoğan