1
#11980
londra'da açık artırma yolu ile satılan fatih sultan mehmet han'ın 3 orjinal portresinden biri olan, italyan ressam gentile bellini’nin atölyesinden 15. yüzyılda çıktığı tahmin edilen yağlıboya tabloyu istanbul büyük şehir belediyesi'nin satın alması olayıdır. portre fethedenin şehrine geri dönüyor. 770 bin sterlin karşılığında satın almışlar.

kaynak
1
#11979
(bkz: ibb'nin yeni taksi sistemi projesi)nin rant sahiplerinin ayağına basması sebebiyle bakanlığın olumsuz görüş bildirmesi sebebiyle reddedilmesi olayıdır. nüfus 3 milyon iken dağıtılan taksi plakalarının nüfus 20 milyon iken hala aynı kalmasında görüş bildirmek baltalamaktan başka bir şey değildir.
1
#11978
van’ın özalp ilçesinde afad verilerine göre saat 13.03’te 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.van valisi bilmez bazı köylerde hasar bulunduğunu belirterek bir evin kısmen yıkıldığını kaydetti. inşallah can kaybı yoktur.

kaynak
1
#11977
turizm sezonunun selameti nedeniyle sınav tarihleri değiştirilen yks öğrencileri, turizm bakanına ait otel ve tesislere kötü yorum girip düşük puan vererek protesto kampanyası başlatmışlar.

kaynak
1
#11976
akp grup başkanvekili özlem zengin'in meclis’te yaptığı konuşmada kullandığı söz öbeğidir. bu partinin kurucularından bülent arınç'ın dünyanın en cinsiyetçi üçüncü siyasetçisi olması ayrı bir ironidir.

kaynak
1
#11975
restorasyon adı altında adeta katledilmiş olan camidir. kastamonu nasrullah camii vakıflar genel müdürlüğü'nün "anadolu'nun tek taş yüzüğü olan bu yapıyı herkese emanet edemeyiz" diyip işi gürsoy restorasyon şirketine vermesi ile sonuçlanmış. gürsoy restorasyon da hayır işi yapmış. sonuç ortada.kaynak
2
#11974
amerikalı yazar. bilim-din-teknoloji-istihbarat-şifre çözme gibi odaklarda yazdığı romanlar ile bilinir. tüm dünyada satış rekorları kıran da vinci şifresi kitabının da yazarıdır. da vinci şifresi, melekler ve şeytanlar ve cehennem kitaplarının filmi de çekilmiştir.
1
#11973
türk islam felsefesi profesörü, gazeteci, yazar, avukat, televizyon programcısı, siyasetçi ve istanbul üniversitesi ilahiyat fakültesi kurucu dekanı. ilim ve irfanda bir derya. "türkiye cumhuriyeti tarihinin en çok baskı yapan kitabı ve kur'an-ı kerim meali”ni yayınlamış olan profesördür.
1
#11972
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. açıklanan verilere göre bugün yapılan 53486 test ile 1492 yeni vaka tespiti yapılmış. 1386 kişi sağlığına kavuşurken 24 yurttaşımız hayatını kaybetmiştir. aktif vaka sayıları bir kere artış göstermiştir.

kaynak
1
#11971
belediyelerin topladigi yardim paralarinin bloke edilerek kampanyalarin bitirilmesini iceren içişleri bakanlığı'nın genelgesine danistay birkac saat evvel vize verdi. bu belediyeler başarılı olduğu takdirde iktidarı kaybedecek olanlar durumun önüne geçmek için elinden geleni yapıyor.

kaynak
1
#11970
eski ankara büyük şehir belediye başkanı melih gökçek'in giderayak attığı en büyük kazıklardan birisi olan ankapark hiç işlemeden an itibariyle hurdalığa dönmüş. 750 milyon dolar para böylece çöpe gitmiş oldu.

kaynak
1
#11966
alman derecelendirme kuruluşu scope ratings tarafından yayınlanan 2020 yılı ülkeler dış kırılganlık ve dayanıklılık raporunda gerçekleşen beklentidir. 69 ülke hakkında notlar içeren raporda son sıradaki üç ülke arjantin, türkiye ve gürcistan.

kaynak
2
#11965
para birimi son 8 yılda yaklaşık %650 değer kaybeden ülkemizin hazine ve maliye bakanı berat albayrak tarafından dile getirilmiş olan durumdur. albayrak, "borsa istanbul, yılbaşından bu yana artan yatırımcı ilgisiyle yükselişini adım adım devam ettirerek 2020 yılının kayıplarını geri alan az sayıda borsadan biri oldu. tl’ye güvenen, türk varlıklarına ve şirketlerinin büyüme hikayesine inanan herkes kazanacak" dedi.

kaynak
1
#11964
25 yıldır istanbul'u yönetenlere sesini çıkaramayıp henüz 1 yılı yeni dolmuş belediye başkanına bu soruyu sorarak tuzağa düşürmeye çalışan muhabire vermiş olduğu cevaptır.

kaynak
1
#11963
geçmişte attığı tweetler yüzünden hakkında bir çok konudan soruşturma açılan chp istanbul il başkanı canan kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezası onanmış. kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilmiş.

kaynak
ilkönceki34567891011sonrakison