1
#10175
açılımı lez, gey, biseksüel, travesti olduğunu düşündüğüm gökkuşağı desenli giyenin genelde lgbt desteklediği düşünülen topluluk.
1
#10171
kuralsızlığı kural edinen edebi akım.
1
#10170
genelde fiziksel özellikleri veya hareketleri baz alınarak takılan lakaplardır.
1
#10169
leblebi ezilir. içine hafif limon tuzu da eklenir. yerken dikkat edilmezse genze kaçar.
1
#10168
bazı laflar günlük hayatta kullanınca uygun olmaz. o zaman bu cümle kullanılır.
1
#10167
her şeyden çabuk bıkmak.
1
#10165
kızının anneden daha iyi yemek yapması örnek verilebilir.
1
#10164
kendilerine rumca'da ''gün'' anlamına gelen ''imera'' grup üyeleri yıldıray ysnlı, hüseyin ulusan, merve yavuz ve berat bayraktar, trabzon gazeteciler cemiyeti'nde basınla biraraya gelerek albümlerini anlattı. ktü konservatuvarını bitiren ve hepsi trabzon doğumlu olan gençler, hazırladıkları basın bildirisinde şöyle diyor:
''karadeniz kültürünü temsil etme amacımızın, bilgili olmak, birikimli olmak, çok çalışmak, özverili olmak ve en önemlisi sorumluluk yükünü taşımaktan geçtiğinin bilincindeyiz. coğrafyamızın kültürel zenginliği ile yürümeye başladığımız bu yolda, popüler kültürle idam edilmiş sözde karadeniz müziğine karşı, karadeniz'de halen yaşatılan çeşitli dillerdeki destanları, ağıtları, türküleri araştırıp, hassas yapılarını bozmadan, yeniden yorumlamayı, evrensel boyuta taşımayı amaç edindik'!
ilk albümlerinin 3 yıllık bir birikimin sonucu olduğunu belirten grup üyeleri, albüme birçok müzisyen dostlarının destek ve katkı verdiğini söyledi.
işte albüme katkı verenler:
members merve yavuz - solist, hüseyin ulusan - solist, yıldıray yanli - back vokal / klasik ve akustik gitar, berat bayraktar - back vokadyen l / kemençe, özgür baltaci - tulum, mecit çeliktaş - kaval, murat sönmez - klavye, erhan gül - akordion, emrah küçük - bağlama, cura, sezgin yaman - tambur, yaylı tambur, buziki, çağrı doğan - bas gitar, perdesiz bas gitar
1
#10163
elif kaya, 1988 yılında karadeniz doğumludur. elif kaya, büyük beğeni toplayan ilk bestesini 12 yaşında yapmıştır. bir dönem veliaht programında yarışan elif kaya, hande yener'in yarışmacısıydı. yaptığı ilk bestenin adı “nerdeydin dün gece ” olan elif kaya “karanlık dünyam” adlı bir albüm de çıkardı.
(galeri: 129)
1
#10162
mehmet erdem, türk müzisyen, besteci ve şarkıcı. vikipedi
doğum tarihi: 1978 (40 yıl yaşında), manisa
ebeveynler: sadiye erdem
albümler: herkes aynı hayatta, hepsi benim yüzünden, daha fazla
eğitim: izmir fen lisesi, boğaziçi üniversitesi
şarkılar
acıyı sevmek olur mu
hiç konuşmadan · 2013

bir elmanın yarısı
hepsi benim yüzünden · 2016

hakim bey
herkes aynı hayatta · 2012
1
#10161
2006 yılında kurulmuştu.ve hepsi grubuyla rakiptiler.
sonra dağıldı.nedenini linkte açıklamışlar.grup neden dağıldı
1
#10160
2004'te kurulmuştur.bir dönemin kız çocukları için yeri çok özel olan grup hepsi'yi hatırlamayanınız yoktur. 2005 yılında kurulan hepsi, 2009'da gülçin'in gruptan ayrılmasıyla 3 kişi kaldı.
1
#10158
kolpa, adana kökenli bir türk rock grubu.
müzik hayatlarına ilk başladıkları yer: adana (2005)
1
#10157
dört samimi arkadaş aynı arabada yolculuk ederken trafik kazasında ölürler. azrail ""türk cehennemine mi yoksa avrupa cehennemine mi gitmek istersiniz?"" diye sorar. ""fark nedir?"" diye sorarlar. azrail ""avrupa cehenneminde her gün bir kepçe türk cehenneminde her gün bir kova bok yersiniz"" der. üç tanesi ""biz türk doğduk, türk ölürüz"" der. bir tanesi ise uyanıktır, avrupa cehennemini seçer. ve aradan epey zaman geçer avrupa cehennemindeki adam artık kepçe kepçe yemekten bıkmıştır, arkadaşlarının durumunu merak eder, hallerini görmek için ziyarete gider. oysa onlar şen şakrak gülerek karşılarlar onu. dayanamaz sorar: ""ben bir kepçesini hazmedemezken siz her gün bir kova bok yiyip nasıl bu kadar neşeli olursunuz?"" ""oğlum oğlum"" derler ""burası türk cehennemi, bir gün bok olur kova olmaz bir gün kova olur bok olmaz, 3 aydır bir bok yediğimiz yok!"""


fıkra 2006'da yayınlanmıştır.
1
#10156
önce kandırıp sonra fazlasını almak.
ilkönceki34567891011sonrakison
galeri (1) pedobear
galeri (1) eklem yüzüğü
video (1) hatred