1
#11715
“31 mayıs dünya tütüne hayır günü” kapsamında yapmış olduğu konuşmadır. screen mirroring teknolojisi ile milleti normalleştirirken herkesten izole bir biçimde yaptığı konuşmada kendisine soru soran gençlerin önünde bile kağıt bulunması manidardır.

kaynak
1
#11714
başkent tokyo'da shibuya ilçesinde gerçekleşen ve emniyet müdürlüğünü hedef alan protestodur. olay japon polisinin trafikte seyir halinde olan içerisinde iki yabancı bulunan bmw marka aracı durdurup sürücüyü araçtan dışarı çıkarması ve yere oturmasını istemesiyle başlıyor.

twitter örgütlenmesi
1
#11713
hindistan'da bir din görevlisi, covid19 salgınının sona ermesi için 52 yaşındaki saroj kumar pradhan isimli kişinin başını balta ile keserek tanrıya kurban verdi.72 yaşındaki sansari ojha adlı hindu din görevlisinin adamın boynunu tapınakta ibadet ettiği sırada kestiği kaydedildi.

kaynak
1
#11712
şeyh edebali göndermeli, herkesin gönlünü anlamaya ve hükümeti eleştirmeye yönelik atılmış olan tweet. gezinin 7.yılında hayatını kaybedenleri anmayı da unutmamıştır. altındaki lağım fareleri olmasa daha güzel görünecek.

kaynak
1
#11711
ay'da kalıcı olmayı planlayan nasa, orada kalıcı bir uzay istasyonu kuracak. bunun için yardımcı ortaklarından biri spacex'in buna finansman sağlamak amacıyla uzay turizmini başlatmak için ilk adımı atacağı görevdir.

kaynak
1
#11710
altındaki yorumları ile güldürmüş olan videodur. 1920 yılında ispanya kralı 13. alfonso’nun fermanı ile kurulmuş olan ispanya ordusunun en seçkin birimlerinden olan ispanyol lejyonunun geçit töreninden bir videodur. yürüyen keçi lejyonun maskotu olan keçidir.

video
1
#11709
sayıları yüz binlere ulaşan öğretmenlerin atamaları yapılmazken, işsiz üniversite mezunu sayısı bir milyonu geçmişken en çok ihtiyacımız olan açığın kapatılması için yapılan hamledir. üniversite mezunu ve ilk okul mezunu bekçiler arasındaki maaş farkı ile güldürmüştür.

kaynak
1
#11708
abd merkezli video oyunu şirketi zynga, türk oyun şirketi peak games'i satın almak için 1.8 milyar dolar parayı gözden çıkartmış. sırf başlı başına bu satış bile yazılımın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. sadece kod ile kurulan bir şirkete 2 milyar dolara yakın para edinmiş.

kaynak
1
#11707
diyarbakır'ın bağlar ilçesinde gerçeklemiştir. 5 nisan mahallesi 718. sokak'ta "dur" ihtarına uymayan kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, polise ateş açtı. yaralanan gencecik polis memuru kardeşimiz atakan arslan hakk'ın rahmetine kavuştu. ateşi açan orospu çocuğunun kimliği tespit edilmiş.

kaynak
1
#11706
sosyal mesafe kuralı sebebiyle gelen fiyatlardır. normal şartlar altında bu yükü vatandaşa yansıtmamak adına devlet kurumlarının yerine getirmesi gerekirken bizimkiler vergi üstüne vergi yüklemeye devam ettiler. allah sonumuzu hayır etsin.

kaynak
1
#11705
abd'de polis şiddeti sonucunda öldürülen george floyd'un otopsi sonucunda "travma ve buna bağlı boğulma yok, ölüm altta yatan hipertansiyon ve kalp hastalığı sebebiyle yaşadığı olaya bağlı olarak gerçekleşti, alkollü olması ölümüne yardım etti" şeklinde bir rapor çıkmış. aile bağımsız otopsi istemiş.

kaynak
1
#11704
abd'nin yapmış olduğu demokrasi, adalet, özgürlük reklamları ile pek uyuşmayan biçimde göz altına alınma işlemidir. cnn muhabiri haber yaparken ters kelepçe ile göz altına alındıktan sonra vali özür dilemiş, polisler görevden atılmıştır.

kaynak
1
#11703
alman devlet televizyonu önünde ki meşhur "bakın bakın elleri nasıl titriyor" yayınını yapan gazeteci mevlüt tezel'e verilmiş olan ayardır. "salgından önce özel tiyatrolar altın çağını yaşıyordu, kenara hiç mi para koymadınız” ifadesine "hiç mi kenara para koymadınız ülke altın çağını yaşarken halka iban gönderiyorsunuz" karşılığını verdi.

kaynak
1
#11702
cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı kadar yükselmesidir. gerçi bunlar gelene kadar lisans mezunu hiç kimse işsiz kalmazdı ama neyse. son belli olan 2019 rakamlarına göre tam 1 milyon 123 bin üniversite mezunu işsiz. bunların arasına 2020'de yenileri katılacak.

kaynak
1
#11701
abd başkanı müteahhit donald trump tarafından açıklanmıştır. "hong kong, çin'den ayrı bir yer olarak görülmeyecek" diye durumu ifade ederken “çin, wuhan virüsünün tüm dünyaya yayılmasına izin verdi, dsö’nün dünyayı yanlış yönlendirmesine neden oldu. abd’nin dsö ile ilişkisini bitirmeye karar verdik. abd, dsö’ye ayırdığı fonu başka yerlerde kullanacak” ifadeleri ile birlikte dsö ile bütün ilişkilerini sonlandırıp fonlarını kestiklerini belirtti.

kaynak
ilkönceki12345678sonrakison
galeri (1) özer aydoğan