1
#10763
mersin'de evvelsi gün yapılan operasyon ile ele geçilen kitap. bu kitap aynı zamanda bilinen en eski büyü kitabı olma özelliğinde.

(bkz: büyü)
1
#10762
kensi değerlerini, benligini ve özünü kaybetme durumu. günümüzde kültürlerin çok hızlı yayılması neticesinde pek cok ulus bu durumdan etkilenmiştir.

(bkz: asimile)
1
#10761
örf ve adet açısından son derece avrupalılılaşmış türklerdir. hatta aralarında türklük vasfını tamamen yitrmiş olanlar dahi vardır.

(bkz: asimile olmak)
1
#10760
batısında türkiye, güneyinde iran, kuzeyinde gürcistan ve doğusunda azerbaycan'ın yer aldığı bir ülke. başkenti erivan şehridir. yalnızca 3 milyon nüfusu bulunmaktadır ve ülkemize kıyasla oldukça geri kalmış bir ülkedir. geçmişte azerbaycan'a yaptığı katliamlar nedeniyle (bkz: hocalı katliamı) hem türkiye hem de azerbeycan tarafından ambargo uygulanmaktadır. bu nedenle iran ve gürcistan'a bağımlı bir ülkedir. aynı zamanda deprem bölgesinde yer alması nedeniyle yakın geçmişte depremden büyük oranda etkilenmiştir.
1
#10759
konya'da şiddet gören bir kadını kurtarmaya çalışırken şiddet gösteren adamı bıçaklayarak öldürmüş olan gencimiz. 5 şubat günü yaşanan olay sonrası kadir tutuklanmış ve hakkında dava açılmıştır. ancak umuyorum ki beraat eden ve bu karar, şiddet gösteren canilere yönelik caydırıcı bir emsal olur. kadir suçsuzdur ve gerekeni yapmıştır. eğer orada "amaan bana ne" deyip müdahale etmese belki de bugün kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendiği için üzülüyor olacaktık.
1
#10758
türk halkı olarak zamlara alışkın olmadığımız için bizleri şaşırtan durumdur. şubat ayından itibaren tekel 2000 ürünlerine 2 tl indirim haberini duyduğum an gözlerime inanamadım. şu an tekel 2000, 12 tl fiyatla satışa sunuluyor. bu durumun, diğer sigara fiyatlarına da indirim olarak yansıyabileceği, gelen duyumlar arasındadır.*
1
#10757
bir gözlük fetişisti olarak her daim çekici gelen kızdır. asla bir kusur olarak görmediğim gibi gözlüğün -özellikle de- bazı insanlara çok yakıştığını fark ediyorum. bunlardan birisi de şu an sevgilim olan hatun kişisidir. belki de sırf gözlüğü için ona aşık olmuş olabilirim, kim bilir?

(bkz: zevk alınan ufak sapıklıklar)
1
#10756
kesinlikle zaman planlamasını iyi yapmanız gerekiyor arkadaşlar. eğer zamanınızı iyi yönetemezseniz ne başarılı ne de mutlu birisi olabilirsiniz. eğer benim gibi iki işte çalışan biriyseniz, zamanınızı planlamadığınız taktirde -af edersiniz- sıçmaya bile zaman bulamazsınız. sonra da ben nerde yanlış yapıyorum diye gezer durursunuz.
1
#10755
fiziksel hastalıklar bu konuda başı çekmektedir. özellikle de benim gibi migren belasından muzdarip biriyseniz başınızın ağrısını dindirmek için duvarlara kafa atma isteği oluşabilir içinizde. insanın tüm yaşam sevincini elinden almakta ve ulaşamayacağı bir yere koymaktadır bu bela.
1
#10754
üzerindeki fotoğraflar nedeniyle insanı sigaradan soğutan paketlerdir. bu konuda başarılı bir uygulama yapıldığı söylenebilir. ancak "neden ben arkadaşlarımla cafeye gittiğimde siyah bebek ya da çürümüş ayak fotoğrafı görmek zorundayım?" diye sordurmaktadır.
1
#10753
web sitelerinin reklam almasını sağlayan bir google ürünüdür. adsense sayesinde web siteleri, reklamlar yayınlayarak para kazanırlar. ülkemizde ne yazık ki düşük oranda kazançlar elde edilmektedir. fakat iyi bir web sitesi, günde 1000 ziyaretçiye erişerek ayda yaklaşık olarak 500 tl gibi bir miktar kazanabilir. bunu 10 sayısı ile çarparsanız günde 10.000 ziyaretçi demek, ayda 5 bin tl gibi ciddi bir kazanç demektir.

siteye buradan ulaşabilirsiniz
1
#10752
kendine yazık eden ve yazık ettiğinin de farkında olan insandır. dışarıdan nasıl göründüğünü bilse ilk fırsatta sigarayı bırakmak ister. zira o kadar iticidir. ne yazık ki ülkemizde, avurapaya göre sigara içme oranları oldukça yüksektir. ülkemizde sigaraya karşı atılan adımlar ise bilinçlendirme çalışmalarından çok sigaraya zam yapmaktan ibarettir. hal böyle olunca da sigara içenler daha çok tütüne yönelmiştir ve devlet yeniden tekel ürünlerine indirim yaparak insanları tütünden uzaklaştırıp tekel sigaralarına çekmeye çalışmaktadır. her şeyin başı olan eğitim, burada da kendini göstermektedir.
1
#10751
zafer emecan'ın kurucu ve baş editörlüğünü yaptığı web sitesi. genel olarak gökbilimleri alanında yayın yapsa da diğer ilgi çekici konularda da paylaşımlar yapmaktadır. okurlar için facebook grubu ve güncel paylaşım yaptıkları bir facebook sayfası bulunmaktadır.
1
#10749
hayatının akışını değiştirmek isteyen öğrencidir. ancak gözlemlediğim kadarıyla erkekler için karı kız muhabbeti odak noktasıyken kızlar için "ağbi italyan erkeği yiaa" muhabbetinden ibarettir. eğer kendinize bir şeyler katmak istiyorsanız ve aynı zamanda da maddi açıdan zorluk yaşamak istemiyorsanız polonya'yı tavsiye ederim.
1
#10748
yılmaz güney için kullanılan sıfat. her ne kadar iyi bir kelime olarak görünmese de zamanın en popüler ismi.

(bkz: yılmaz güney)
ilkönceki123456789sonrakison
galeri (1) 46 yok olan