2
#9360
herşeyin başında yayınlanma tarihi "21 nisan 2015" listelerde 2013 ve 2014 yıllarındaki duruma bakılarak oluşturulmuş anladığım kadarıyla, azıcık kafamı çalıştırdığımda ilk aklıma gelen bu yıllar içerisinde kalan gezi olayları sırasında doların 1.80 olması ile ekonominin zorlanmasıydı.
söz konusu kurun bugün geldiği yer düşünülmeden 2018 verisi bu demek biraz abes kaçıyor.
1
#9358
survivor'dan sonra kısmeti açılanlar kervanına sanırım yunus günçe'de katıldı. survivor'a gittikten sonra çocuğu olanlar, evlenenler, adadan kız bulanlar derken yunus günçe'de evleniyormuş, bize de hayırlı olsun demek düşer. düğünlerine de avatar atakan reis katılmış, şahsen survivor izlerken onu desteklerdim.

(bkz: yunus günçe)
1
#9357
haberlerde gördüğüm kadarıyla bugün gerçekleşen olay. aleyna tilki atarlı atarlı twitler atmış ve kalbinin kırıldığını söylemiş. hatta ağlayarak story atmış. ben hala hiçbir zaman sevgili olduklarını düşünmüyorum ancak haberde net bir şekilde ayrıldıkları yazıldığına göre gerçekten bir şeyler var.

(bkz: aleyna tilki)
(galeri: 106)
1
#9356
tbm uzmanının söylediğine göre bundan sonra çıraklık ve stajyerlikte emeklilik kapsamına alınacak. böylece birkaç yıl daha erken emekli olunabilecek. gün sayan ve emekli olmayı bekleyenler için çok müjdeli bir haber olabilir, tabi stajyerlik ya da çıraklık yaptıysa.

kaynak: https://www.haberler.com/tbm-yasa-ile-ciraklik-suresi-de-emeklilik-11239451-haberi/
1
#9355
yaklaşık bir hafta kadar önce ortaya çıkan haber. açıkçası nihat doğan için türk milletinin pek kredisi kaldığını düşünmüyorum. mahkeme bu iddianın doğru olmadığını söylese bile isminin böyle bir durumla anılması nihat doğan'a olan tepkiyi tetikliyor. daha önce de özgecan aslan cinayeti ile ilgili bir takipçisine attığı twit nedeniyle çok büyük tepki çekmiş hatta yine mahkemelik olmuştu. bende pek sevmem kendisini.

(bkz: nihat doğan)
1
#9354
bugün yaptığı açıklamayla beraber anlıyoruz ki mevlut uysal ibb başkanlığına tekrar aday olacak. istanbul'da ulaşımla ilgili zam yapmadıklarını dile getirmiş. parti olarak desteklemiyor olsam da şahıs olarak istanbul'a iyi hizmet ettiğini düşünüyorum, en azından bildiğim kadarıyla. ancak yinede bu sefer kazanamayacaktır diyorum.

kaynak: https://www.haberturk.com/ibb-baskani-uysal-zam-olmayacak-2145868
1
#9353
ülkemizde dershanelerin kapanmasının ardından özel okullara doğru yani bilinen adıyla temel liselere doğru bir yığılma oldu. bunun sebebiyse devletin teşvik vereceğine dair büyük beklentiydi. beklenen oldu ve devlet büyük bir kitleye iyi bir teşvik verdi. ancak doların fırlamasıyla beraber okul fiyatları da yükseldi ve teşvikler şu an çok daha önemli bir halde. umalım ki gerçekten ihtiyacı olanlara teşvik verilmiş olsun.
1
#9352
show tv'de yayınlanmaya başlanan yeni bir nurgül yeşilçay dizisi. dizide tecavüz sahneleri gibi sahneler varmış. muhtemelen ağır şekilde dram içeriyor. türkiye'de dramın çok iş yaptığı bir gerçek ve dizinin ilk bölümü de youtube'da şimdide 1.500.000 izlenmiş. anlaşılan o ki dizinin önü açık.
1
#9351
idlib zirvesi sonucunda putin ve erdoğan'ın ortak olarak aldıkları karar. 15-20 kilometrelik alan silahsız bölgeye dönüştürülecekmiş. burada asıl dikkat çeken şey ise abd'yi iplemiyor oluşumuz. bakalım abd bu duruma ne diyecek. sessiz kalmayacağını adım gibi biliyorum, umarım yeni gerginlikler oluşmaz. hele de ekonomimiz pamuk ipliğiyle ayakta duruyorken.
1
#9350
an itibariyle hürriyet tarafından bilgi aktarılıyor. saldırılar yeni olduğu için kim tarafından gerçekleştirildiği bilinmezken yerli kaynaklar israil diyormuş. eğer israil böyle bir şey yapmışsa belli ki buradan elini çekmeyecek ve savaş daha çok uzun yıllar boyunca sürecek. bu durumda beraberinde yeni yeni problemleri beraberinde getirecek.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-suriyede-pes-pese-patlamalar-40959423
1
#9349
bugün sözlüğün yaptığı mailing e cevap olarak yazarların email hesaplarını gönderen kişi. daha doğrusu gelen mailde ki isim. konu hakkında yönetimden açıklama yapılması gerek.
1
#9348
güldür güldür'ün en sevdiğim karakterlerinden biri olan gülşen'i canlandıran aslı inandık evlenmiş. kocası da menajeri. kendilerini tebrik ediyorum, allah bir yastıkta kocatsın.

(bkz: aslı inandık)
1
#9347
a milli erkek basketbol takımımızın slovenya'yı 86-77 mağlup ettiği maç. önemli bir galibiyetti. basketbola gösterilen ilgi bu kadar düşükken, başarının bu denli büyük olması şaşırtıyor. dünya kupasının ilk aşamaları olsa da eminim ki burada da iyi işler yapacağız.

(bkz: a milli erkek basketbol takımı)
1
#9346
habertürk'ün dediğine göre medel eksiğini doldurmak amacıyla birkaç değişiklik varmış. ayrıca büyük ihtimalle ileride larin oynayacakmış. bakalım derbide larin ne yapacak. çok birşey beklemek yanlış olur gerçi ama eğer oynarsa maçta gözler üstünde olacak.
1
#9345
bugün gerçekleşen ve epey gülmeme neden olan olay. özet geçecek olursak: takipçinin birisi aslıhan gürbüz'e instagram'dan dm atıyor ve maddi sebeplerle tatile gidemediklerini söylüyor.

aslıhan gürbüz'de bu mesajı ifşalıyor ve şu sözleri de story olarak paylaşıyor: iphone telefon isteyeni, borç için nakit isteyeni, özel üniversite seçip burs isteyeni, düğünlük elbise isteyeni gördü de bu gözler, tatile yeni denk geldi. insanoğlunun arsızlığının ve vermeden alma arzusunun sonu yok gerçekten...

(bkz: beleşçilik)
(galeri: 105)
ilkönceki12345678sonrakison
video (1) safiye inci