1
#12052
abd dışişleri bakanı pompeo, türkiye'ye ayasofya'nın müze olarak kalması yönünde çağrı yaptı. insanlığın ortak hazinesinin ortak değer olarak kalması fikrinde olduklarını söyledi.
1
#12051
ingiltere aşıda en ileriye giden ülke olduğunu resmen duyurdu.

--- spoiler ---

ingiltere’de aşı çalışmalarının merkezinde olan oxford üniversitesi, geliştirdikleri aşının koruma sağlayacak düzeyde bağışıklık tepkisi sağladığını belirtti. ancak, üniversite daha önce aşının eylül ayında hazır olacağına dair söylemlerini geri çekerek, “aşının kışın hazır olacağını varsaymayın. en kötüsüne hazırlıklı olun” açıklamasını yaptı.

--- spoiler ---

kaynak
1
#12050
"sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz" cümlesini kullanan cumhurbaşkanı "youtube,netflix,twitter gibi mecraların milletimize yakışmadığını" söyledi.
1
#12049
cumhurbaşkanı erdoğan'ın netflix'i kapatacağını açıklamasının ardından meral akşener ve kemal kılıçdaroğlu arasında vuku bulan konuşma. z kuşağının dinamiklerine hitap bu şekilde oluyor sanırım.

kaynak
1
#12048
cumhurbaşkanı erdoğan'ın twitter,youtube ve netflixi kapatacaklarını açıklamasının ardından "algı yönetimi yapıldığına" dair yaptığı açıklamadır. sanırım kapatacağız değil kap atacağız demişler.

kaynak
1
#12047
rekabet kurulu, "beşli grup" olarak adlandırılan ve almanya’da yerleşik, audi, porsche, volkswagen, mercedes-benz ve bmw hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

kaynak
1
#12046
atletizmin 3.000 metre engelli dalında yarışan türk atleti. trt başında atletizm yarışlarını izleyen jenerasyonun ilham kaynağı olmuştur. halen 3000m türkiye rekorunun sahibidir.
1
#12044
türk araştırmacı yazar, düşünür, ekonomist, isim-bilimci, medya ve edebiyat eleştirmeni. can yücel'in sebataycılık üzerinden yaptığı yeni faşizmi eleştirmek için kullandığı "yalçın küçüktür ama mide bulandırır" sözünü söylemesine sebep olan zattır.
1
#12043
türk tıp profesörü, bilim insanı, sivil toplum örgütçüsü ve milletvekili. cumhuriyet döneminin ilk rektörüdür. 1935 yılında 5.dönem meclisinde milletvekili seçilmiştir.
1
#12042
alman matematikçi, filozof, hukukçu ve dönemin idarecilerine danışmanlık yapmış bir bilim insanıdır. . pascal’ın hesaplayıcısına otomatik çarpma ve bölme fonksiyonlarını eklemeye çalışırken, 1685’te çarklı hesaplayıcıyı ilk tanımlayan insan olmuştur.
1
#12041
fransız yol bisikleti yarışçısı. oldukça eskiye dayanan bisiklet yarışlarının hile hikayelerinden birisini yazmıştır. fransa bisiklet turu'nun açılış sürümü olan 1903 turu'nu kazanmasıyla ve 1904 turu'nu kazandıktan sonra sekiz diğer bisikletçi ile birlikte hile yaptıkları gerekçesiyle galibiyetinin iptal edilmiştir.
1
#12040
tam adıyla muhammed abdurrahman abdurrauf arafat el-kudva el-hüseyni. filistin kurtuluş örgütünün kurucu lideridir. uzun bir süre filistin'in bağımsızlığı için israil ile mücadele etmiştir.
1
#12039
kısa ve uzun işaretler ile yardım isteme usulüne dayanan alfabedir. uluslararası yardım çağrısı dili olarak kullanılmaktadır.
1
#12038
1 temmuz 1527 tarihinde almanya'nın marburg şehrinde, hessen derebeyi i. philipp tarafından kurulmuştur. dünyanın en eski protestan üniversitesi olarak bilinmektedir. üniversiteden çıkan bilim adamları 7 nobel ödülü kazanmıştır.
1
#12037
(bkz: berat albayrak'ın 4. kez baba olması)nın ardından çirkin yorum yapanlar hakkında hukukun gereğinin yapıldığı duyurulmuştur. herkesin hak ettiği cezayı almasını dilemekle beraber hukukun herkes için olduğunu da hatırlamakta fayda var.

kaynak
ilkönceki12345678sonrakison
galeri (1) özer aydoğan