2
#10418
kimilerine göre haram olarak adlandırılan, kimilerine göre (mesela ben) zevk çeşmesinin suyu olarak adlandırılan içecek türü. içmeyenler lanetler, içenler bir daha içmek ister. dünya tarihindeki dinlerden eski (m.ö. 5000) olması sebebiyle keşke o zamanlarda doğsaydım derdirten hede. ne güzel haramı helali olmazdı.
7
#10417
her yerde duyduğum ve özellikle de kızların telaffuz etmesini yakıştıramadığım saçma bir hitap şekli. özellikle de bu hitap şeklinin popüler olmadan önce sadece balıkçıların ve ülkücü abilerin kullandığını kabul edersek ne kadar farklı bir kullanım amacı olduğunu da görebiliriz. olur olmadık insanların olur olmadık yerlerde kullanması irrite edicidir.

aynı zamanda hazretlerinin hayatını konu alan bir dram filmidir. imdb puanıyla da dış mihrakların algı operasyonu yaptığı açıkça görülmektedir.
2
#10416
hayatımda bir defa bile (evet bir defa bile) gitmediğim kahve dükkanının yaptığı zamdır. beni etkilemediği gibi burkina fasolu kabileleri de etkilememektedir. zaten beni ve burkina fasolu kabileleri etkilemeyen hiçbir şey, bu sebepten dolayı umurumda değildir. ancak her şeye gelen zammın sıtarbaksa gelmesi de şaşırtıcı bir durum olmasa gerek. içmeyiverin.
1
#10415
alıştığımız durumun özeti olması.

link
7
#10414
efendim bunun adam akıllı iki yöntemi vardır. ya poşet satın alıp markete bakkala gitmeden önce nasıl cüzdanı unutmuyorsak bu poşeti de öyle yanımızda taşıyacağız. ikinci durum ise çantayla gezeceğiz. hanımlar için bu durum iyi ama beyler çantayla gezmeye alışık değilse ceplerine bir adet poşet koyabilirler. özellikle de ben paltomun cebinde mutlaka poşet taşırım. ne olur ne olmaz. mazallah poşetsiz sokağa çıkılmaz.

(bkz: fakiriz ama salak değiliz)
5
#10413
hiç unutmam bir keresinde final sınavındayız. kopya çekeceğim mecbur. millet yavaş yavaş çıktı tabi sınıfta pek az kişi kaldı. hocayla hafif göz göze geliyoruz ama soğukkanlılığımı korumaya çalışıyorum. sonunda masanın karnımı dayadığım köşesine yazdığım nota bakmak istedim klasik sorulardan birisinin cevabı yazıyordu. hafif yaslandım arkama kalemi de bıraktım sözde hesap yapıyorum. baktım şöyle, heyecandan iyice üstümle bastıra bastıra silmişim yazının bir kısmını. diğer kısmına odaklanayım derken hoca yanıma gelmesin mi. şüphelendi tabii, arkama geçti hemen. sınavın kalanı boyunca karnımı daha bir sert yasladım masaya. sonuç olarak sınavın kalanında domates gibi oldum hoca anladı diyerekten.

sonuç ne mi oldu? büte kaldım. bütte de kopya çekemeyince ve çalışamayınca alttan aldım. bahar döneminde yeniden alıyorum. yaşaşın...

(bkz: beceriksizlik)
2
#10412
ne amaçla yaptığını bilmiyorum fakat ne amaçla yapılırsa yapılsın ortada kişiye ait bir mala zarar durumu söz konusu. kesinlikle zanlı bulunup zararı karşılamalı ve cezalandırılmalı. özellikle de toplumun hassas olduğu böyle günlerde bu gibi durumlar halkı daha da yıpratır. belki de o insanların içerisinde aciliyeti olanlar vardı ve zamanla yarışıyor olabilirler. ne günlere kaldık.

acil bir durumda aynısının tez zamanda başına gelmesini diliyorum.
2
#10411
çok sevdiğim bir söz olmakla birlikte bu söz de moda severlerin diline dolanmıştır. daha anlamını bilmeden whatsapp durumlarına bu sözü yazanları ve afilli afilli paylaşanları tek bir araca sokup yıldızlara göndermek istiyorum. hem güzel güzel ısınırlar da.
2
#10410
şimdide buradaki habere göre manisa ve elazığ'dan kaçıp istanbul'a gelmemizi söylüyor orası güvenliymiş.. ulan amq ne yapacağımızı şaşırdık.
1
#10408
köşkler yalılar yetmiyormuş gibi yine twitter üzerinden para toplanmaya çalışılması.

işte o twite

gelen tepkiler üzerine twite silinmiş.
1
#10407
istanbul'daki programını iptal ederek yola revam olması.

haber
6
#10405
toplanma alanları ile ilgili önemli duyurular var elden ele yaylım lütfen

toplanma alanı duyurusu
gaga 24.01.2020 20:37
(+0) (-0) (0)
 
1
#10404
yönetimin toplanıp aldığı karar.
2
#10399
kültür karmaşası yaratan olaydır. cumayı kutsallaştırdığımız yetmiyormuş gibi elin özel gününe de laf ediyoruz. hayır nedir bu gün ırkçılığı? biz de black sunday yapalım o zaman.

ayrıca 500 liralık malzemeyi 1500 liraya çekip 500 lira indirim yaptıktan sonra 1000 liraya satıp "biz indirim yaptık ehe" demenin milleti nasıl salak yerine soktuğunu anlamayan büyük(!) firmaların kullandığı özel gündür.
2
#10397
hayatımda hiç yemediğim ancak her yerde adını duyduğum sos türü. hayır yani annenin karnına da mı beşamel soslu tavuk yedin nedir bu beşamel sos takıntısı onu da anlamıyorum. telaffuzu güzel ama ona bir şey diyemem bak. bir gün meslek sahibi olunca evde bol bol bulundurucam bundan. kendime söz.
ilkönceki12345678sonrakison
galeri (1) pedobear