1
#12057
9 yıldır bebek için uğraşan brezilyalı çiftin evdeki bebeklerinin evin labrador cinsi köpeği köpeği tarafından parçalanarak öldürülmesi olayıdır. bebekleri köpekle baş başa bırakmak intihar gibi bir şeydir.

kaynak
2
#12056
kurduğu devletin ordusundan maaş alan jandarma personelidir. atatürk'ü koruma kanunu'nun kaldırılmasında ısrarcı olması niyetini ortaya koymaktadır.

kaynak
1
#12055
mahallelerimizin hangi kapasitede insanlara emanet olduğunu gösteren sorulardır. seviye bu kadar düşmeseydi iyiydi.

kaynak
1
#12054
sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır. bugün yapılan 52313 test ile 1192 yeni vaka tespiti yapılmış. 2311 kişi sağlığına kavuşurken 19 kişi hayatını kaybetmiştir. aktif vaka sayısında düşüş devam ediyor.
1
#12053
--- spoiler ---

''biz suudi arabistan'da, pakistan'da varız. yani oralarda sorun çıkmayacak da türkiye'de mi çıkacak? böyle bir şey düşünemiyorum

--- spoiler ---

şeklinde konuşmuş delikanlı. türkiye pazarında bu kadar uzun süredir bulunan bir şirketin türkiye dinamiklerini hala anlamamış olması çok ilginç.
1
#12052
abd dışişleri bakanı pompeo, türkiye'ye ayasofya'nın müze olarak kalması yönünde çağrı yaptı. insanlığın ortak hazinesinin ortak değer olarak kalması fikrinde olduklarını söyledi.
1
#12051
ingiltere aşıda en ileriye giden ülke olduğunu resmen duyurdu.

--- spoiler ---

ingiltere’de aşı çalışmalarının merkezinde olan oxford üniversitesi, geliştirdikleri aşının koruma sağlayacak düzeyde bağışıklık tepkisi sağladığını belirtti. ancak, üniversite daha önce aşının eylül ayında hazır olacağına dair söylemlerini geri çekerek, “aşının kışın hazır olacağını varsaymayın. en kötüsüne hazırlıklı olun” açıklamasını yaptı.

--- spoiler ---

kaynak
1
#12050
"sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz" cümlesini kullanan cumhurbaşkanı "youtube,netflix,twitter gibi mecraların milletimize yakışmadığını" söyledi.
1
#12049
cumhurbaşkanı erdoğan'ın netflix'i kapatacağını açıklamasının ardından meral akşener ve kemal kılıçdaroğlu arasında vuku bulan konuşma. z kuşağının dinamiklerine hitap bu şekilde oluyor sanırım.

kaynak
1
#12048
cumhurbaşkanı erdoğan'ın twitter,youtube ve netflixi kapatacaklarını açıklamasının ardından "algı yönetimi yapıldığına" dair yaptığı açıklamadır. sanırım kapatacağız değil kap atacağız demişler.

kaynak
1
#12047
rekabet kurulu, "beşli grup" olarak adlandırılan ve almanya’da yerleşik, audi, porsche, volkswagen, mercedes-benz ve bmw hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

kaynak
1
#12046
atletizmin 3.000 metre engelli dalında yarışan türk atleti. trt başında atletizm yarışlarını izleyen jenerasyonun ilham kaynağı olmuştur. halen 3000m türkiye rekorunun sahibidir.
2
#12044
türk araştırmacı yazar, düşünür, ekonomist, isim-bilimci, medya ve edebiyat eleştirmeni. can yücel'in sebataycılık üzerinden yaptığı yeni faşizmi eleştirmek için kullandığı "yalçın küçüktür ama mide bulandırır" sözünü söylemesine sebep olan zattır.
1
#12043
türk tıp profesörü, bilim insanı, sivil toplum örgütçüsü ve milletvekili. cumhuriyet döneminin ilk rektörüdür. 1935 yılında 5.dönem meclisinde milletvekili seçilmiştir.
1
#12042
alman matematikçi, filozof, hukukçu ve dönemin idarecilerine danışmanlık yapmış bir bilim insanıdır. . pascal’ın hesaplayıcısına otomatik çarpma ve bölme fonksiyonlarını eklemeye çalışırken, 1685’te çarklı hesaplayıcıyı ilk tanımlayan insan olmuştur.
ilkönceki12345678sonrakison